Re:Štěnátko jezdí po zadečku a má problém se vykadit :-(

#29059
emilemil
Účastník

S Indy se budeme asi velice názorově lišit. V nynější době mám psa 9 letého MK, fenku 6,5 letou bichona, dvě fenky (ségry) 6 leté MK, 4,5 letou fenku křížence labradora z útulku a skoro už půl roku staré štěndo MK. Kykologií se zabývám už přes dvacet let. Začínala jsem s kříženkou(pouliční směs) a pak za Svazarmu jsem měla NO. Teď se věnuji  bílím MK, ale když jsem v útulku viděla nádherné štěně, které se našlo, protože štěňata někdo vyhodil, tak máme i kříženku, kterou i rozmazluji, protože má troumátku s děctví.
Kromě očkování, kastrace a menších ošetřeních jsem neměla psíky nijak vážně nemocné. Anální žlázky nemá ani jeden za psíku ješně čištěné.  Všichni jsou z zátěži, žádný z našich psů se neválí. Když našeho davítiletého psa uvidíte běhat agility, tak krom toho, že musím víc hulákat, protože už méně slyší( máme zato, že když chce slyší všechno, ale ?) nikdo by nehádal, že je to už veterán.
Všechny psíci vyrostli na máčených granulích (ne vlhčených) do půl roku je krmím 4x denně a pak 3x denně. Naší, jak my říkáme velkou čubu, krmím i v dospělosti 2x denně.(vynechávám jen, když jdu ráno na stopy nebo zkrátka cvičit. Našemu veteránovi granule opět máčíme ( zuby holt nejsou už co bývaly) a ve vedrech je máčíme všem psům.Tvaroh štěňatům dávám pravidelně ( samozřejně, že né celý tvaroh, ale u malých dvě pol.lžíce a velké jsem dávala čtvrtku tvarohu). Vajíčka jsem dávala přímo od slepic tak jak mi to přišlo. Všeho s mírou. Doplňkové pochoutky milují. Nikdy nic nemíchám do granulí, vždy jvše dávám zvlášť. Někdy mám možnost masa, tak i třeba dva, tři dny vařím maso s těstovinami. Ještě se mi nestalo, že by potom nežrali nebo si nějak vymýšleli. Důležité ja před i po krmení dodržet dobu klidu a odpočinku. U nás je po krmení mrtvo.