Neděle, 2 října, 2022

Re:otazka zacatecnika

#25083
Michal
Člen

Já v té diskusi vidím několik problémů :¨
1. nemáš k dispozici odpovídající prostor, ale chtěla bys velkého psa.
2. mamka ti ho schvaluje ale její přítel ne.
3. pes bude často poměrně dlouho doma.
Tak si představ začátky – přineseš si štěně, co musí častěji vykonávat potřeby. Ty budeš chodit do školy, mamka do práce. Přítel, který ho nechce přijde domů a tam loužička, tady druhá, nemluvě o něčem “větším”. Přejde to mlčením. Jednou, dvakrát, desetkrát. Nebo taky ne. A když nebudeš moci s pejskem ani ty, ani mamka, vezme ho ven ? Pokud v tom nejste jednotní, váž vztah k pejskovi fungovat nebude.
Nebo jinak. Seš ochotná denně vstávat do školy, práce o hodinku dříve, abys vyvenčila svého pejska ? Seš ochotná každý večer místo zábavy s kamarádkami a kamarády vzít svého pejska ven, ať už leje jako z konve nebo je venku 20 pod nulou ? A seš rozhodnutá to podstoupit ne týden, měsíc, ale 10, 15 i více let ?
Seš připravená na to, že jednou tvůj pes zestárne a stane se třeba nemohoucím, takže ho budeš muset nosit ?
Máš ráda prázdniny, ale dobrovolně se zřekneš některých možností, jako třeba dovolené u moře, protože máš doma živou bytost, o kterou ses rozhodla po celý její život starat ?
Toto všechno jsou otázky, na které musíš mít jasnou odpověď. Mít pejska je hezké a zažiješ s ním mnoho krásného, ale i těžké chvíle mohou nastat. Ty ale budeš vždy ta jeho panička, která se o něj postará.
Pes je celý život jako malé dítě, které vyžaduje pozornost. Dítě když vyroste, dokáže si samo zajistit potravu a pití, dokáže samo řídit veškeré své potřeby, chodit venku bez dozoru, ale v tomto pes zůstává malým dítětem, které je závislé na své mámě, tedy na tobě.
Jestliže si budete 100% jisti, že psa chcete, pak ti přeji, ať najdeš toho správného přítele, pokud ne, rozmysli si, zda jej chceš a vše, co jsem psal pro něj obětuješ. Není nic horšího než zraněné psí srdce.