Pondělí, 3 října, 2022

Re:otazka zacatecnika

#25263
Bessa
Člen

Jsem si to tady přečetla a teď abych se bála napsat sem svůj věk [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img][img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img] Naprosto souhlasím s Míšou (Belgian)… Na věku nezáleží [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] Když ten člověk se o nějaké zvíře opravdu stará, tak proč mu jej nedovolit?
Př. Máme dvě holky. Věk mají naprosto stejný. Navštěvují 5. třídu ZŠ!
1. Janička miluje zvířata od narození. Ví, že jsou pro ní vším, ale její rodiče to tak prostě necítí. Mají holt svých starostí dost. Navštěvuje útulek, kde pomáhá a hraje si se psy. Jednoho dne tam někdo přivedl několik štěňat a protože jí bylo opravdu pejsků líto, zavolala mamince a poprosila jí, jestli by si nemohli jedno vzít. Maminka souhlasila, protože věděla, že Janička se bude o pejska starat. Věděla, že pejska si přeje už delší dobu, ale nebyla si jista, zda by se o něj Janička dokázala postarat. Jenže Janička neměla žádný jiný koníček krom chovatelství. Nezajímalo jí, co zrovna frčí za oblečení nebo jestli už náhodou nevyšel další díl časopisu “Dívka”. ( [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]) Pejska si tedy přivedla domu a konečně se jí vyplnil její sen. Byla moc štěstná.
2. Dana, Janičky kamarádka, která bydlí ve stejném domě. Dozvěděla se, že Janička má krááásně štěňátko. Občas za Janičkou zaskočila, protože se jí doopravdy líbilo, když se s ním mohla hrát. Bavilo jí tancování, takže zas tak dlouho u Janičky nebyla a proto si řekla, že si pořídí stejné štěně, aby nemusela k Janičce a měla ho doma. O pejskovi doma básnila celé dny. Dostala od babičky nějaké peníze k narozeninám a tak rychle běžela koupit obojek a vodítko. Rodiče jí nakonec pejska dovolili. Nikdy se o zvířata nezajímala, proto vůbec neměla ponětí, co takový pes obnáší.  Nedošlo jí, že nebude mít už tolik času na tancování, že bude muset psa naučit různé povely, že s ním musí chodit ven…
O rok později:
1. Janička svého pejska naučila spoustu skvělých věcí. Chodí s ním na agility a oba dva je to moc baví. Je tojejí nejlepší přítel.
2. Dana už pejska nemá, protože zjistila, že pes není zrovna pro ní to nejlepší.  Pejsek se vrátil do útulku a ona ke svému tancování.
 [b]Naschvál jsem uvedla takový “věk”, který jsem uvedla… Sama mám jednoho psa z 5.třídy ZŠ. Jela jsem pro něj s rodiči až do Prostějova do útulku. Musím znovu dodat, že mi opravdu bylo nějakých 13 a Bess měla 2,5 roku. Dnes jí je 7 let a mně je skoro 17 let a máme se stále skvěle. Mám ještě doma fenku, které je 8 let. [/b]