Neděle, 2 října, 2022

Re:Množitelé – co s tím?

#36476
Matýsek Čeníšek
Účastník

Tak koukám, že už to je rok, našim štěňatům je 2,5 roku a jsou zdravá, ze tří kluků co šli z domu mají dva snový život, se spoutou výletů, kromě normálních častých vycházek, jeden má i psího parťáka, ten třetí je na dvorku a zahradě, nevím jak moc s ním chodí ven, ale má kamarády malé děti, ti mi nejvíce posílají hlavně fotky. Čtvrtá, fenka nám zůstala doma a jsou i s její matkou vykastrované, zůstaly s přítelem, který se jim moc nevěnuje, ale taky celkem O.K., tři nekastrovaní psi jsou dost velká šance, že některý pošle gen dál, což bych byla ráda.
Neumím si představit svět bez kříženců, je to jen můj názor, ale myslím si, že největší problém jsou množitelé módních plemen, tam si myslím i u chovných psů dojde k mnoha spojením s nemocným psem, ať už jakkoli, kluby hlídají jen nejčastější choroby toho kterého plemene, a ostatní je na dobrovůli chovatele, když potom na takových psech, začnou chovat ještě ti množitelé bez PP tak to tak potom vypadá. To je co se týká toho zdraví.
Samozřejmě nemůže mít každá fenka aspoň jednou štěňata, a ještě k tomu některé fenky štěňata jedny za druhejma celý život, což je i kruté, až bych řekla týrání té fenky. To by počet psů rostl nehorázným způsobem, to je jasné.
 Myslím si že je fajn, že se mnoho pejsků kastruje, i když tomu moc nefandím, klady se vyzdvihují a zápory ututlávají, ty zápory které jsem si vyčetla nejsou zase tak strašné, ale jsou tam. Každopádně kampaň zabrala a takových těch vrhů nechtěných, z neznalosti, nezodpovědnosti ubylo, známá čekala na štěně z útulku půl roku a to měla obšancované bezmála všechny útulky v ČR. Horší je to s pejsky nad sedm, osm let,myslím že nemusím rozepisovat proč. A že je jich tolik, neštěstí nechodí po horách ale po lidech, a dnes má psa opravdu kde kdo, ubylo jich trochu na vesnicích možná, ale o to víc jich přibylo ve městech.