Re:Hra –> Abeceda plemen

#22393
dogs-mam
Člen

[url=http://www.celysvet.cz/svycarsky-maly-honic.php][img]http://www.celysvet.cz/foto/svycarsky-maly-honic_1.jpg[/img][/url] [url=http://www.celysvet.cz/svycarsky-maly-honic.php][b]Švýcarský malý honič (Schweizerischer Niederlaufhund – Petit chien courant suisse, Small Swiss Hound)[/b] – [u]Švýcarský honič je malý, obratný, horlivý a neúnavný lovecký pes, s vynikajícím čichem. Při lovu je velmi vytrvalý, vše doplňuje svým melodickým hlasem.
[/u][/url]
[size=4][b]POPIS:[/b]
Švýcarský honič je lovecký pes, který vyniká svým zvučným hlasem. Neloví ve smečce, ale loví sám. Při lovu je velmi rozhodný, nevadí mu ani těžko schůdné terény.
Švýcarský honič je proporcionálně menší, jeho výška v kohoutku je pro psy 35 až 43 cm a pro feny 33 až 40 cm. Má obdélníkový rámec těla, je mírně podlouhlý, avšak dobře stavěný. Středně velká, čistá, noblesní hlava, má přátelsky ostražitý výraz v obličeji. Uši má velmi dlouhé, nízko posazené, nošené zvrásněně. Hruď a žebra má široká a hluboká. Končetiny jsou štíhlé a robustní. Při pomalém pohybu je ocas svěšený dolů, při akci je v mírném zakřivení zatočen nahoru.[/size]