Cestování a přeprava psa letadlem

0
14

Kolik stojí letenka pro psa?

Zdarma většinou cestuje asistenční, záchranářský nebo policejní pes. Váš pejsek bude tedy zřejmě muset platit. Ceník si vyžádejte u společnosti, se kterou poletíte. Cena může být odvozena od velikosti psa.

Jakou si vybrat leteckou společnost?

Je opravdu důležité zjistit si informace o konkrétních podmínkách dané aerolinky. Může se stát, že Vámi vybraná letecká společnost vůbec zvířata nepřepravuje a zbytečně byste si pořídili takovou letenku. Jiné společnosti mohou mít velikostní limit zvířete atd. Tady jsou odkazy na vybrané letecké společnosti, nastudujte si podmínky, ať nejste překvapení.

Kam může můj pes letět?

I v tomto případě je potřeba kontaktovat příslušnou ambasádu dané země a zjistit si konkrétní podmínky. V tomto případě Vám také může pomoct Státní veterinární správa ČR. Důležité je, aby byl pejsek v dobrém zdravotním stavu a i země, do které se chystáte nebyla nějakým způsobem v nákazové situaci. V Evropské Unii je kromě povinného očkování nutné i odčervení, které provede veterinář 120-24 hodin před vstupem na dané území. Pejsek by měl mít minimálně 3 měsíce a potvrzení od veterináře o vyšetření a zdravotním stavu. Detailní informace se dočtete na těchto odkazech:

Sami vidíte, že přeprava pejska letadlem není žádná legrace. Pokud má někdo s přepravou psů letadlem zkušenosti, tak určitě napište vlastní článek, ať pomůžete ostatním pejskařům.

Databáze odpovědí Aliexpress[widg-search-articles kb_id='1' title='Databáze odpovědí Aliexpress' search_button_name='Hledat' search_box_hint='Databáze Aliexpress. Zadejte slovo, co hledáte o Aliexpress?...' preset='6']