Vlčí rokle

0
41

Aby těch výletů nebylo málo, tak do třetice všeho dobrého a zlého, dneska jsme se opět vydali na výlet. po dvou předešlých dnech, kdy jsme toho uťapkali až, až jsme měli v plánu něco méně náročného, ideálně po rovince 🙂

No a houby, vybrali jsme si neznámou trasu kousek od Jílového u Prahy. Prvních cca 200m jsme všichni mysleli, že se obrátíme a najdeme třeba něco méně do kopce. První část cesty byla do prudkého kopce a vzhledem k tomu, že jsme vejletili již třetí den, tak nás bolely nožičky. Ale nevzdali jsme to a i tato trasa stála opravdu zato!


Krásný les, nikde žádní otravní turisté, či cyklisti, sluníčko svítilo o stošest, co víc si přát. To zapomenete i na ty bolavé tlapky a nohy.

Cestou jsme potkali dokonce několik rybníků a rybníčků, z toho měl samozřejmě velikou radost Enzo, plaval, skákal do vody ze břehu a potápěl se, jako kdyby byl kachna 🙂

Nejkrásnější část trasy byla ta poslední v chráněním území a na turistické mapě značena jako “Vlčí rokle”. Nevím proč vlčí, ovšem název na ceduli byl dosti výstižný “Balvanové moře”. Obří balvany jako by se valily z kopce dolů, porostlé mechem. Zkrátka něco úžasného, opravdu nádherného.