Timíkovi dogdancingové začátky

0
92

Po tom co jsem si přivezla Timíka z útulku a viděla jak je hyperaktivní, tak jsem si řekla, že by ho mohlo učení kravinek bavit 😀 Jelikož neuměl ani jeden povel, ani chodit na vodítku, tak jsme se nejdřív vrhli do poslušnosti 😀 Protože jsem odmítala se nechat tahat tím ostříhaným prckem po vesnici 😀 A taky nějaké cviky se špatně učí na vodítku … Chůzi u nohy jsme zvládli celkem rychle, u lehnutí stávkoval .. Ale po pár dnech už to taky šlo 🙂 Po necelém měsíci jsme zvládali poslušnost podle zkoušky ZOP či ZZO 🙂 Pak jsem si řekla, že by Timík mohl mít rád balonky, když je to takový blázen, ale hračky a ani pamlsky mu nic neříkali .. Tak jsem z toho byla taková rozpačitá .. Říkala jsem si, jak ho budu něco učit, když ho nic nemotivuje .. Pamlsky jsem mu cpala každou chvilku, aby jim “přišel na chuť” 😀 A balonek jsem v jeho přítomnosti házela druhému psovi, aby ho taky chtěl .. Běhal za Argem a pak se s ním o balonek začal tahat a teď už balonky miluje 🙂

Tak motivace byla, tak jsem ho začala učit slalom mezi nohama .. pochopil velice rychle, že balonek bude jen, když proleze pod nohou .. Za balonkem či pamlskem se i ochotně točil, a byl tu další tríček – kolečko 🙂 Skákat do náruče se naučil moc rád, protože je to mazel .. Obíhání za balonkem taky nebyl problém .. Skákání na záda byl pokus a vydařil se a dnes je z něj milovaný povel 😀 trochu delší dobu nám zabralo pochopení povelu sudy, ale teď už je taky moc oblíbený 😀 Obíná stromů stačilo jen ukázat a je to prej moc fajn povel 😀 Poklona se nabídla tak nějak sama při protahování .. Náš asi nejlepší kousek je tuleň – Timík sedí na zadních a přední má ve vzduchu ..

Timík kolikrát trik vymyslí i sám, tak na mne zbyde jen vymýšlení povelu a naučení triku na něj 🙂 Ke dnešnímu dni umí Tim už pěknou řádku povelů, ale to mu nestačí, tak se pořád snažíme o další 😀 Pořád si vynucuje cvičení .. Přijedu ze školy a skoro mě ani nenechá sundat si bundu nebo odnést tašku a kouše mě do nohou, abych něco vymyslela 😀 Pomalu mi začíná docházet fantazie se cviky, tak hledám všude možně inspiraci ..

Timík je šikulka 🙂 Doufám, že mu nadšení vydrží a třeba jednou vyrazíme i na nějaký závod 🙂