Tobiášek je deset let starý pes výmarského ohaře (bez PP). Je to přátelský,…

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #58316
  Kamil Baco
  Účastník

  Tobiášek je deset let starý pes výmarského ohaře (bez PP). Je to přátelský, neotesaný, silný a statný pes.

  Není to jeho chyba, ale je to s ním trochu složité. Měl majitele, kteří ho nic pořádně nenaučili, ale nějak to zvládali a společně trpěli. Bohužel se pár rozešel a paní Tobiáše nezvládala nikdy, proto ho nyní odložila do útulku.

  Je zvyklý žít pouze v teple a vzhledem k věku potřebuje přístup do tepla bez omezení. Ale celý život žil se separační úzkostí – doma štěká, vyje, občas něco rozkouše. Je zvyklý se celkově dělat co chce, nikdy neměl pravidla ani výcvik.

  Když má pevné vedení, dovede se soustředit a snažit. Není to zlý pes, ale nemusel celý život nic a teď si těžce zvyká. Na veterině je schopný se i ohnat, ale jen aby zamezil nějaké bolesti nebo nepohodlí. Není tedy ale vhodný k dětem, na které není ani zvyklý. Kdyby měl k dispozici zahradu mohl by i do rodiny ke starším lidem, kteří se mu budou hodně věnovat.

  Působí, že by mohl mít nějakou alergii. Byl zvyklý na ekonomickou kvalitu granulí. Když dostal kvalitnější, měl silné průjmy a zvracel. Bylo by to o tom v nové rodině vyzkoušet a nebo se držet toho, na co je jeho zažívání zvyklé. Dobře snáší i vařené maso s rýží.
  Když je v zimě nebo na tvrdém, již ho bolí zadní nožky a hůře se zvedá – opotřebení odpovídá věku.

  Nehodí se k jiným zvířatům. Občas je mu sympatická nějaké fena, ale celkově nebyl nikdy socializovaný, neumí se chovat k jinými psů, nemá je rád a zvířata loví.

  V PŘÍPADĚ ZÁJMU O PEJSKA JE NUTNÉ KONTAKTOVAT ÚTULEK TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ. Přes FB se neřeší dotazy na psy, venčení ani adopce.

  Psí Útulek Bouchalka
  Na Bouchalce 398
  Buštěhrad, 273 43

  Telefon do kanceláře na ošetřovatele:
  739 433 776 (zde směřujte své dotazy ohledně adopce pejsků a informací o nich a to v době 10:00 – 16:00).

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.