Štěnátko jezdí po zadečku a má problém se vykadit :-(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #28830
    Monty
    Účastník

    Máme doma 2 měsiční štěňátko. V neděli večer měl problém se vykadit a jezdil po zadku. Mamka mi poradila, ať mu den dávam jen piškoty. V pondělí večer už to bylo zase OK. No a dneska podvečer opět problém se vykadit (4x a pokaždé z něho malé hovínko vyšlo) a jezdil po zadečku.
    Moc prosím o radu, jak špuntovi pomoc nebo už mám vyhledat doktora?
    Děkuji Vám moc, Gabka
     

    #28831
    Indy
    Člen

    Pokud pejsek vykakal výrazně méně, než kolik toho snědl, pak může mít ucpaná střeva, takže na veterinu.
    Ježdění po zadečku je obvykle známka nějakých breberek – kdy jste odčervovali? Štěňátko by se mělo odčervovat častěji, asi 1 x měsíčně.
    Můžou to být také ucpané anální žlázky, ale to se obvykle projevuje tak, že se pejsek kouče zeshora do kořene ocásku, 
    Já bych tedy šla k veterináři… 

    #28836
    Stage
    Účastník

    souhlasím s indy taky bych utíkala na veterinu…. a možná to opravdu můžou být ty žlázky protože třeba moje čubina když je má ucpané tak si do ocásku vůbec nekouše ale jen sáňkuje…..

    #28837
    Monty
    Účastník

    Asi nakonec nepůjdu. Včera večer (kolem 21 hod.) už to bylo zase v pohode a dneska ráno také. Jelikož to byl ojedinělý případ, resp. dva ob den, tak si myslim, že doktora to nepotřebuje.
    Každopádně děkuji moc za pomoc, Gabka
     

    #29006
    Bessinka
    Účastník

    Taky bych zašla k vetovi…My jsme taky jezdili,byla ještě štěndo,ale análky to nebyly…my zase jak máme buldočka,tak jsou neohrabaní a nedokažou si chudinky zadeček vyčistit,olízat,takže si to tak utírá,když neutřeme my…jsou to miláčkové,ale na tohle mi jí je líto,normální pejsek se očistí sám…ale vet to jistil,takže bych zašla,radši…:)

    #29007
    Nikita a Diesel
    Účastník

    můžu se zeptat čim je štěndo krmené? není možné že něco zbaštil (klidně doma, třeba igelit, tkaničky, klacek…) a proto se nemohl vykadit? snad je vyřešeno nadobro a nejedná se o trvalejší problém. když by se to opakovalo taky bych hned běžela k vetoi

    #29008
    Monty
    Účastník

    Všechno je v pořádku, opravdu to byly jen ty dva ojedinělé případy. Štěně krmíme čistě jen suchou stravou (granule, piškoty, pomlsky) a večer do granulí dostane 2 lžičky Lipánka. Čekala bych, že problém bude v tom, co psala Beani, bo Monty sní vše, co potká na zemi a ne vždy se nám daří to včas zachytit. Je to taký náš malý skart.
     
    Gabka

    #29009
    Nikita a Diesel
    Účastník

    jen ještě doplním mimo téma. s tím lipánkem bych byla opatrná. občas to nevadí ale každ den bych ho nedávala. mléčné výrobky v období růstu jsou takové ošementé

    #29011
    emilemil
    Účastník

    Souhlasím s beani. Lipánka bych dvouměsíčnímu štěňátku nedávala, ale kkyž bych mu chtěla dopřát, dala bych mu neochucený tvaroh. Mám teď jedno pětiměsíční štěně MK a doporučím odčervovat každý měsíc po pohodě s veterinářem. Protože je potřeba štěndo zvážit a podle toho podat přiměřenou dávku odčervovacího přostředku. Také dle měsíců se odčervuje postupně na různé druhy parazitů. 
    Ještě bych doporučovala gralule zatím máčet, protože takto malá štěňátka neumí odhadnout přísun vody k množství snědených granulí. A granule bych podávala samostatně. Trochu tvarohu třeba i s vajíčkem ( ještě bych s vajíčkem počkala alespoň do pěti měsíců), kapsičku a pod. bych mu dala také zvlášť. Je to proto, protože vše má jinou dobu stravitelnosti a zbytečně tak malému zviřátku zatěžujeme střívka.

    #29012
    Indy
    Člen

    Já bych tedy byla opatrná i s tím tvarohem – obsahuje vápník, což může způsobit obzvlášť štěněti velkého psa problémy s růstem. Vajíčko občas (tak 1 x za měsíc) dávám až od roka a zásadně vařené! Syrová mohou obsahovat zárodky salmonely. A možná bych vynechala i ty kapsičky. Když si štěně naučíte, že mu zpestřujete granule, může se stát, že časem si na to zvykne a bude vyžadovat vždy nějaké vylepšení.
    S máčením také opatrně – nesmí se rozmočit úplně. Jen mírně navlhčit.
    Když mám pocit, že pejsek málo pije, tak vezmu vodu, kápnu do ní trochu lososového oleje – tomu žádný pejsek neodolá.
    Pamlsky – pro štěně nejsou moc vhodné piškoty – obsahují hodně cukru a pokud kupujete běžné (tj. lidské nebo psí, obsahují i lepek, což malé štěně nemusí zvládat). Jako pamlsky pro štěně doporučuju vařené kuřecí maso nakrájené na mini-kousíčky. Vodu, ve kterém se kuře vařilo, pak schovám a dávám jako pochoutku (pozor, má nějaké kalorie, takže nedávat toho moc najednou :))

    #29059
    emilemil
    Účastník

    S Indy se budeme asi velice názorově lišit. V nynější době mám psa 9 letého MK, fenku 6,5 letou bichona, dvě fenky (ségry) 6 leté MK, 4,5 letou fenku křížence labradora z útulku a skoro už půl roku staré štěndo MK. Kykologií se zabývám už přes dvacet let. Začínala jsem s kříženkou(pouliční směs) a pak za Svazarmu jsem měla NO. Teď se věnuji  bílím MK, ale když jsem v útulku viděla nádherné štěně, které se našlo, protože štěňata někdo vyhodil, tak máme i kříženku, kterou i rozmazluji, protože má troumátku s děctví.
    Kromě očkování, kastrace a menších ošetřeních jsem neměla psíky nijak vážně nemocné. Anální žlázky nemá ani jeden za psíku ješně čištěné.  Všichni jsou z zátěži, žádný z našich psů se neválí. Když našeho davítiletého psa uvidíte běhat agility, tak krom toho, že musím víc hulákat, protože už méně slyší( máme zato, že když chce slyší všechno, ale ?) nikdo by nehádal, že je to už veterán.
    Všechny psíci vyrostli na máčených granulích (ne vlhčených) do půl roku je krmím 4x denně a pak 3x denně. Naší, jak my říkáme velkou čubu, krmím i v dospělosti 2x denně.(vynechávám jen, když jdu ráno na stopy nebo zkrátka cvičit. Našemu veteránovi granule opět máčíme ( zuby holt nejsou už co bývaly) a ve vedrech je máčíme všem psům.Tvaroh štěňatům dávám pravidelně ( samozřejně, že né celý tvaroh, ale u malých dvě pol.lžíce a velké jsem dávala čtvrtku tvarohu). Vajíčka jsem dávala přímo od slepic tak jak mi to přišlo. Všeho s mírou. Doplňkové pochoutky milují. Nikdy nic nemíchám do granulí, vždy jvše dávám zvlášť. Někdy mám možnost masa, tak i třeba dva, tři dny vařím maso s těstovinami. Ještě se mi nestalo, že by potom nežrali nebo si nějak vymýšleli. Důležité ja před i po krmení dodržet dobu klidu a odpočinku. U nás je po krmení mrtvo.
     
      

    #29060
    emilemil
    Účastník

    Jenom ještě k pamlskům. Piškoty také zavrhuji jako Indy. Jsou příliš suché, drobí se po parkuru nebo na plece. Hrůza. Já mám dobrou zkušenost z poloměkými kroužky Dibaq. Používám je i na stopování. A že my máme spotřebu.

    #29067
    Nikita a Diesel
    Účastník

    Tak už to tu píšu asi po třetí-vždycky se mi to smaže… ohledně salmonely a podobných onemocnění není moc čeho se bát. pes má jiné pH žaludečníchi šťáv, proto i např. salmonelu zničí. nebo jste snad někdy slyšeli o psovi se salmonelou? já ne. na podávání syrového vajíčka není nic špatného. jen je potřeba zakápnout ho citronem, pokud se bude podávat celé včetně bílku. to způsobí “rozklad” nežádoucích složek bílku, které zabraňují vstřebávání vitamínu D. další možnost je podávat jen syrový žloutek a nebo vejce celé vařené. to vařené mi přijde ale k ničemu. ale to jen tak na okraj. pamlsky by měly být odměnou. odměna se dává maličká aby pejska hned nezasytila a motivovalo ho to k dalšímu snažení. proto bych na ně nekladla zas až takový důraz. myslím si ale jak píše indy že nejlepší způsob je asi pamlskovat něčím”domácím” teda maso, tvrdý sýr…ale i to může některým pejskům dělat potíže. já třeba maso musela z jídelníčku u štěněte vyloučit, nedělalo mu dobře. nevidím ale ani nic špatného na komerčních pamlscích (obvzlášť sušené maso máme moc rádi) jen bych dávala pozor od jakého věku štěněte jsou vhodné. pokud nebudete pamlskama krmit místo granulí tak bych z toho takovou vědu nedělala.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.