Štěkání

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35489
  Andy
  Účastník

  Dobrý den, píši další dotaz ohledně štěkání. Chtěli bychom pejska naučit povel “štěkej”, ale nevíme jak. Většinou pes štěká sám od sebe když se chce prát nebo když si s námi nějak hraje popř. když chce “útočit”. No jenže za tohle ostré štěkání kdy se chce prát odměnovat opravu nechci. Aby si to nespojil s tím, že když bude varovně štěkat tak dostane odměnu. Tak by mě zajímalo jak tento povel naučit? Pejska opravdu nedej “přinutit” štěkat když se něčím nevyprovokuje…Děkuji za rady.

  #35493
  Tom a Jerry
  Účastník

  Já to svého psa učila, když jsem jedla..vzala jsem si třeba kousek masa a tak dlouho jsem mu dělala chutě, než ho to přestalo bavit a začal na sebe upozorňovat kňučením (většina psů asi začne štěkat, ale můj pes neštěká za žádných okolností:D..jen na povel)..a tak jsem se dostala k tomu, že štěknul..a vždycky když štěknul, tak jsem řekla štěkej a pochválila jsem ho..

  #35517
  Jimová
  Účastník

  já Jima nemohla rozštěkat dva měsíce, ani na cvičáku se jim to nevedlo. až prostě začal štěkat na míček, tak jsem ho na něj budila a budila až štěknul, a nedostal dokud neštěknul malou čubu na párek, dala jsem si kousek do ruky, povel štěkej , a prstem ukazovala, vždycky jsem jí dala čuchnout, a donutilo jí to, ale zpočátku stačí odměnit za jakýkoliv zvuk, i když třeba jen kníkne nebo zabrumlá.

  #35783
  Argo, Tim
  Člen

  Timík je naprosto neštěkací pes 😀 Ale už se nám to podařilo .. 🙂 Štěkal u rybníka na klacek, tak jsem to zkoušela pořád znova a znova a teď už docela často zaštěká i jen na povel .. tak snad se nám zadaří 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.