štěkání a vyjíždění po psech

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 56)
 • Autor
  Příspěvky
 • #22815
  Lumpík, Black
  Účastník

  Mám dvouletého voříška, vždycky byl v pohodě, byl hravý, s ostatními psy si hrál, ze začátku byl bojácný, ale teď najednou na psy štěká a po něktrých i vyjíždí, spíš mi připadám že je zahání,… Nenapadá někoho z vás, co bych měla udělat aby byl zase jako dřív?

  #22819
  Indy
  Člen

  Nemůže to být projev dominance + bázlivosti + puberty? Mám to samé. Sice nevyjíždí, ale když k Indískovi přijde nějaký cizí pes, který by mu mohl konkurovat v hierarchii smečky, bublá.
  Co s tím:
   
  [ul]
  [li]posílit své postavení  ve smečce (tj. ty jsi vůdce a pes nemá co řešit okolí, to řešíš ty)[/li]
  [li]ujasnění pozic ostatních lidí ve smečce + postavení psa (aby měl jasno, kde kdo je a kdo koho hlídá)[/li]
  [li]odstranit bázlivost (tady http://www.skola.kynolog.cz) na to bude víkendové setkání :)[/li][/ul]
   

  #22820

  Mě to Boban dělal taky a dokonce jsem musela používat Haltie i na ulici, ale jakmile mu byly 3 roky tak můžu chodit i ve městě navolno a teď když mu jsou 4 tak už se “kamarádí” i se psema se kterýma by si předtim nikdy nehrál… Jinak já to řešila tak, že když vyjel na psa třeba na ulici nebo cvičáku tak jsem mu vynadala a když “jenom” vrčel když jsme šli kolem plotů, tak jsem to ignorovala… (a jelikož ke to prostě Akiťák tak má na cvičáku svý dva psy, který prostě nesnáší a s tim já nic nenadělám-to ho neumim odnaučit…) A ještě dotaz: štěká zle a útočně nebo normálně?

  #22821
  Denda a psiska
  Účastník

  Ahojte lidičky, mám 9letou fenu německého boxera a už asi 1rok mi vyjíždí po psech…..poslouchá na slovo,ale jakmile uvidí psa tak už tak mooc nevnímá je pravda že někdy jj… hlavně vyjíždí na měnší ps u vetších má celkem respekt;-)

  #22822

  Denda a psiska: Nemůže to bý tím, že jak stárne, tak přichází o přirozený respekt mladších psů a tak si ho musí získávat touto cestou(nechce přijít o svoje postavení)?

  #22823
  Indy
  Člen

  Dendo, je kastrovaná nebo ne? Kastrovaným fenkám se to stává poměrně často. Jestli ne, tak může mít nějaký svůj negativní zážitek z dětství a prostě jakoby žárlí na mladší pejsky.
  Zkus se poradit s Pavlem Bradáčem (www.skola.kynolog.cz), určitě bude vědět, co s tím 🙂 

  #22824
  Ivushka – Monthy
  Účastník

  My tohle zazili poprve ve 4letech naseho hafana…je to bigl, nekonfliktni, takze nas to docela prekvapilo..nic hruzneho, jen se najezil od ocasu az ke krku, sel proti psovi ci kolem psa velmi opatrne a naprimene..kdyz jsme ho pozorovali, tak nevyzival k boji a ani sam se na psa nevrhl..jen chtel dokazat, ze on je tady take samec a daval to najevo. Jak pise Indy, nejvhodnejsi je psa krotit, nemlatit, nenadavat, trhnout voditkem a ukazat, ze ty jsi vudce… a resit vse v klidu…nejake hystericke sceny by jeste situaci vyostrily. Je mozne, ze dospiva a upevnuje si pozici mezi ostatnimi psy. Nebo se citi ohrozene, a brani se..pocity uzkosti a depkareni maji i psy…urcite to ale pozoruj a psivi v takovych situacich dodavej sebevedomi a v klidu jednej. Pri kontaktu se psem ho zkus odreagovat na sebe a kolem psu pokud mozno co nejklidneji prejit.

  #22825
  Denda a psiska
  Účastník

  Indy ne není kastrovaná….A děkuji ti za ten email zisím tam napsat nera bych s ní byla odříznutá od světa;-). Dik;-)

  #22826
  Lumpík, Black
  Účastník

  nevím, jestli je v pubertě, je mu dva a půl roku… takže říkáte nenadávat, nekřičet na něj a jen mu to nějak rozumně “vysvětlit”… Indy, to bysme se mohli domluvit a zkusit je seznámit 🙂

  #22829
  Indy
  Člen

  Jak píše Ivushka -[b] namotivovat na sebe[/b]. Jen bych [b]netrhala vodítkem[/b], tím mu dáš podnět k větší akci. Naopak. My máme [b]povel “Neřeš to!”[/b] – ten mu dávám v situacích, kdy bublá na jiného psa. Hned po tom povelu se otáčím a jdu jinam. 
  Když potkáme “zlého” psa na cestě, jdu k levému kraji, aby psi byli co nejdál od sebe a mezi sebou měli své pány. Když je prostor, otočím se o 90°.
  Při tom všem pozoruju Indiánka, a jakmile se na mě podívá, kliknu mu, dostane pamlsek a pochvalu (tedy, když nebublá, ale on nebublá, když se dívá na mě). Případně, pokud toto nezafunguje, mám ještě další varianty: Povel “Do očí” – to se na mě podívá, případně prostě jen vytáhnu pamlsek a strčím mu ho před čumák.
  Máme několik psů, které Indián nevydejchá a vyhání je od sebe, ale vždycky měl zatím pravdu (dřív nebo později se ukázalo, že daný pes pokousal jiného), takže mu v tomhle docela věřím a snažím se jen korigovat jeho chování.
   
  Když jsou psi na volno, tak záleží na situaci – obvykle se snaží převzít velení smečky, takže si všechny obejde a pak hlídá štěňátka a fenečky proti útokům ostatních psů (prostě vběhne mezi psa a štěně/fenku) a u toho bublá. Toto řeším povelem “Neřeš to!” a odchodem směrem pryč. Když je ve smečce nějaký jiný pes, na kterého si Indiánek nedovolí. tak je to v pohodě, to nešéfuje a hraje si 🙂
   
  Jinak mezi 2. až 3. rokem se u psů objevuje třetí puberta. U dominantních psů se může projevovat docela šíleně – pes si totiž definitivně vybojovává postavení uvnitř smečky (té lidské i psí). Pozor, jakmile pes v této době získá převahu nad vámi, máte zaděláno na parádní průšvih!!! 

  #22833
  Cody Lambert
  Účastník

  No já mám te´d v poslední době něco podobného s Codym. je dominantní, ale není agresivní. když se setkáme s menším psem a nechala bych je se seznámit, tak si čuchne a odchází.Když se potkáme z velkým psem, kterýho si jeho majitel neuváže i když já Codyho uvázanýho mám, tak zůstane stát jak socha, jen hýbe očima a čeká, jakmile mu pes uvolní trochu cestu, tak jde pryč.
  Jenže když je jakýkoliv pes dotěrnější nebo se mu nějak nezdá, tak vrčí. Jenže nevím jestli vrčí ze strachu nebo aby ukázal kdo je tady pánem. Vrčí, ale nezaútočí a hned odchází, ale pokud pes reaguje nápodobně, tak pokud nezasáhnu, tak by  po něm vyjel a zas jde pryč. Pokud by šlo do tuhýho, tak se samozřejmě nenechá.. Říkám povel nesmíš…tomu rozumí. ale ne vždy..když se teriérovi zatemní mozek..však to někteří znáte.Tohle se týká spíše velkých psů.
  když potkáváme  psa, který je taky na vodítku, tak se spíš vyhýbá, schovává se za mě, málokdy by chtěl jít k němu…nedávno se mi stalo, že jsme šli venku a potkali jsme jorkšíra. jelikož jsme ho už jednou potkali, tak jsem ho nechala na volno. Jak jsme ho míjeli, tak se mu Cody obloukem vyhnul, ale fakt velkým, absolutně nevím proč, protože ten prcek jen stál, žádný zvuk nevydal, nic..
  Na cvičáku teda patříme mezi ty, co musí mít náhubek..onehdá tam vyjel po hodně dominantním berňákovi, ale usuzuji, že to bylo kvůli feně o kterou měli velký zájem oba, zřejmě před háráním. jakmile fena odešla, tak se mu vyhýbal…Takže vážně nevím jestli se spíš bojí, nebo jestli prostě dělá machra…

  #22850
  Lumpík, Black
  Účastník

  s tou pubertou to asi tak vypadá… už delší dobu pozoruju, že zlobí jak malý štěně… tak to začně tvrdý výýcvik, ať si nezvyká 🙂

  #27208
  Lumpík, Black
  Účastník

  mám opět nový problém… když je Lumpas na volno, tak v pohodě, hraje si s pejskama, nevrčí na ně, teda pokud se nepřiblíží k mý tašce, ale jak je na vodítku a přijde k němu pes, tak se začne ježit, vrčí, a začíná po něm chňapat i když si klidně před tím s ním hrál. nevíte co s tím? souvisí to asi s tím, že mi ho napadnul pes když byl na vodítku.

  #27255
  Lumpík, Black
  Účastník

  mám opět nový problém… když je Lumpas na volno, tak v pohodě, hraje si s pejskama, nevrčí na ně, teda pokud se nepřiblíží k mý tašce, ale jak je na vodítku a přijde k němu pes, tak se začne ježit, vrčí, a začíná po něm chňapat i když si klidně před tím s ním hrál. nevíte co s tím? souvisí to asi s tím, že mi ho napadnul pes když byl na vodítku.

  #27215
  biba-kroutilova
  Účastník

  Ahoj lidičky, náš pes taky vyjížděl na ostatní a jednoho labíka i štípnul (a to je na vodítku)… když tohle udělal, povalili sme ho na bok… tohle sme udělali 2x a teď je kamarád i s pitbullama který dřív nesnášel… 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 56)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.