Severská plemena – husky / malamut

 • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bess a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35545
  Bojko a Idefix
  Účastník

  Nádherný specifický druh – aktivní, laskavý, důstojný. 
  [img]http://i55.tinypic.com/4lkdi8.jpg[/img]
  Je tu nějaký příznivec nebo majit huskounů/ AM?  Máme v plánu huskyho v průběhu dalších let přidat do smečky, zajímá mne o něm snad všechno 🙂 

  #35555
  Bessa
  Člen

  Ahoj, jsou nádherný! 🙂 SHÁNÍM nějaká štěňátka huskounů na focení :)) Jinak má dva huskouny Hanča (nick: Huskies) Byla s námi jednou stanovat u Dačic..:)
  Tihle psi jsou fakt tahači… 🙂

  #35556
  diniseck
  Účastník

  Já jejich příznivcem nejsem, protože po mojí belgičandě jde skoro každá fenka husky nebo malamuta.. jedna (husky) mi jí servala do krve, když byla Faya ještě malá a druhá (malamut) mi po ní šla v dospělosti, takže už to odnesla ona sama, pač se Faya naučily bránit.. díky nim máme pěkně zaděláno na problémy, pač moje holka se teď hodně těžko snáší s fenkama, musí na ně mít správnou náladu.. s pejsky si rozumí, ale za těch 11 let co jí mám jsme nebyly ani jednou v situaci, že by si s nějakou husky/malamutkou hrála nebo se alespoň ignorovali.. … Jinak kámoška měla 12 (13?) let pejska malamuta. Byl úžasný, bohužel na podezřelé lidi a všechny psy (ne fenky, ale psy!) byl zlý. … Sousedi mají fenečku husky, ta se všeho nesmírně bojí, utíká jim a s naší Fayou se taky věčně rve. Jak s ostatními, to radši nevím. … Až teď, jak to píšu, tak mi dochází, že já v okolí nemám žádného bezproblémového husky nebo malamuta 😀 A přitom je všude vidět, jak jsou to super psi. Tak nevím, začínám o nich mít horší mínění..

  #35558
  Bojko a Idefix
  Účastník

  [b]diniseck: [/b]o tom utíkání i problémy s ostatními psi jsem četla i jinde, právě proto se chceme vyvarovat špatné výchovy a hlavně správně psa socializovat. Takže postupně shromažďuju informace, literaturu, ale hlavně bych chtěla najít někoho s huskounem z Phy (nemáme zatím auto na popojíždění). V reálu se člověk nejlépe naučí 🙂 Ale je jich  pomálu, a navíc ve městě… Jediné, co jsem potkala, byla fenka AM ve Stromovce (nádherná, hodná).

  #35559
  diniseck
  Účastník

  Igris: v Praze ho moc lidí mít nebude. Vem si, že tu většina lidí bydlí v bytě a takové plemeno si rozmyslí. Takže jich bude fakt pomálu. Těch pár, co tu máme na okraji, ale asi nestojí za to, abys od nich shromažďovala informace, pač oni sami by většinou potřebovali poradit. Většinou jsou to lidi, kteří mají psa na zahradě, občas ho vezmou ven, ale víc se s ním ničemu nevěnují. Proto jsou asi ti psi takoví, jací jsou. Nemají dostatek vyžití. Pro mě osobně takovýhle pes do města nepatří, pokud tedy nemáš možnost brát ho často ven. A to ne jen na procházky, ale na pořádné treky, na výlety, na kolo. Dopřát mu i tahání, na které je stavěný. A to že ty psi to fakt baví!

  #35560
  Rakša
  Účastník

  Naše sousedka má dva malamuty, s tím mladším se seznamujeme. https://picasaweb.google.com/106284470866526794558/Berry je pěknej a přišel mi úplně v pohodě. Ale táhne fakt hodně a fakt rád. Když se člověku opře do vodítka padesát kilo s pohonem na všechny čtyři, tak to už vůbec není sranda:) S Rakšou si krásně hrál, a já doufám, že je zkusíme třeba v zimě zapřáhnout…
  Vlastně ještě jsem párkrát potkala pána s haskounkou, ale hned se klidili pryč, že ta jeho fenky likviduje bez váhání, a hlavně bez varování – nepoužívá mimiku.
  A včera jsem viděla za plotem štěnítko haskouna, obě oči modrý, vypadal jak plyšová hračka:)

  #35562
  Bojko a Idefix
  Účastník

  Právě proto si to rozmýšlíme, nejdřív až se nastěhujeme do velkého bytu. Pes by byl hlavně přítele, který běhá, takže shání parťáka, Bojko mu nestačí s dechem  🙂  Se stopovačkou nastálo se počítá. Spíš se bojím zdejšího klimatu, jestli na něj nebude horko. Sranda je, že případné přestěhování vždycky plánujeme s ohledem na psy, tzn. okrah Phy, pokud možno někde u lesa nebo velkého parku.

  #35563
  Bojko a Idefix
  Účastník

  [b]Czertice: [/b]malamuti jsou nádherní, líbí se mi mnohem víc, ovšem vzhledem k jejich povaze, velikosti a náročnosti to u nás nehrozí.

  #35565
  Rakša
  Účastník

  A jaký mají specifika povahy? Mají problém s přivoláním?

  #35569
  diniseck
  Účastník

  igris: ano v létě na něj horko bude.. Bude ti ožívat na večer, když se ochladí, jinak bude vyhledávat chládek. Ale není to tak hrozné, že by mu to ubližovalo. Prostě jen mu bude vedro a nebude asi mít tolik chuti něco dělat. To přijde až se ochladí a především pak se sněhem. To ožije na plno!

  #35571
  Bojko a Idefix
  Účastník

  AM , zejména psi, mají sklony k dominanci vůči ostatním psům, navíc nevím, jestli bych až 40 kg psa dokázala “zpacifikovat”, kdyby náhodou něco. Huskové jsou z našeho pohledu jakoby jemnější. A taky jak se říka “Člověk by si měl pořídit jenom takového psa, kterého zvládne dostat na veterinární stůl” 🙂

  #35579
  Rakša
  Účastník

  Hehe, problém s nesnášenlivostí stejného pohlaví má kdejaký pes.
  Ale poučka o veterinárním stole je vyloženě moudrá, taky se jí řídím:) Pak by tam ještě měl někdo připsat něco o překrmování psů, i malej ratlík může dát zabrat, když je širší než delší…

  #35580
  Bessa
  Člen

  To je pravda, že záleží na socializaci.. Znám tolika retrívrů, co jsou agresivní jak prase, protože pocházejí od “chovatelů” a majitelé, co moc o psech neví a jen si na netu přečetli, že retrívři jsou tím nejideálnějším psem pro rodinu… Znám nejeden případ… Tyhle lidi si kupují psa jen jako dekoraci či co.. [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif[/img]

  #35584
  Stage
  Účastník

  Tak to se mi fakt líbí…. člověk by si měl pořídit takového psa kterého zvedne na vet. stůl….

  #35586
  Garon
  Účastník

  dzejn23: tohle už jsem několikrát slyšela a přijde mi to hrozně hloupý. myslím, že je lepší si pořídit psa s povahou hodící se ke mně a ne vybírat podle váhy. na ten veterinární stůl se pes vždycky nějak dostane;)
   jinak já tyhle psy mám ráda jenom v té zimní krajině, když můžou dělat práci pro kterou se narodili. což platí koneckonců u všech plemen, ale u těhle huňáčů asi o něco víc.. prostě se mi sem k nám nehodí, nepřijdou mi tady šťastní.. 
  a kdybych si měla vybírat favorita z tohoto typu psů bude to určitě Západosibiřská lajka 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.