Ron je rok starý, krásný rotvajler (kastrovaný 8. 9. 2019). V útulku ho odložil…

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #58240
  Kamil Baco
  Účastník

  Ron je rok starý, krásný rotvajler (kastrovaný 8. 9. 2019). V útulku ho odložil majitel, který ho vedl k hlídání, ale bohužel nezvládl jeho povahu.

  Ron je od přírody velmi sebevědomí a vůdčí pes a naopak se v něm mělo hlídání potlačovat, ne povzbuzovat. V rodině byl zvyklý žít venku – přes den zavřený v kotci, v noci puštěný. Naučil se napadat lidi, kteří se odvážili na jeho pozemek, ale pak se obrátil i proti majiteli. Ron vnímal svou zahradu jako svou, ne že je pánečkova a že on jí hlídá pro něj. Vztah a hierarchie u nich nebyla nastavená dobře.

  Nyní je to tedy s Ronem tak, že to není pes vhodný do rodiny. Nejsnazší pro něj a i nového majitele by bylo, aby hlídal nějaký objekt a měl jednoho pána, který by uměl s velkým hafem pracovat a vytvořil si správný respekt.

  Samozřejmě je Ron mladý pes, tvárný a když nemá "zapnuto" na mód hlídání a člověk s ní pracuje vlídně, je přátelský a hravý. Ale když po něm nový majitel něco bude chtít, budou si musel vysvětlit, kdo udává ta pravidla. Je to šikovný a poslušný pes, má i základy výchovy, byť ne úplně dokonalé a šťastně naučené.
  Pokud by o Rona měl zájem zkušený chovatel, může si ho adoptovat i jako mazla domů, ale budou na tom musel společně pracovat.

  Jiná zvířata a samce nesnese. Možná by byl schopný akceptovat podobně velkou fenu. Že to není pes k dětem ani starým lidem je asi jasné.

  Psí Útulek Bouchalka
  Na Bouchalce 398
  Buštěhrad, 273 43

  Telefon do kanceláře na ošetřovatele:
  739 433 776 (zde směřujte své dotazy ohledně adopce pejsků a informací o nich a to v době 10:00 – 16:00).

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.