Pejsci s nealergenni srsti

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #20292
  Hapi
  Správce

  Zajímalo by jaké plemena takovou srst mají? Máte s tím někdo zkušenosti?

  #20306
  dogs-mam
  Člen

  …tak to ani nevím, že takový jsou….myslela jsem, že se to týká jen naháčků…..jediné co vím, že jsou pesové co nelínají jako např. Coton de Tuléar/ bavlníkový pes … 😮

  #20334
  Indy
  Člen

  Nelínacích psů je víc – třeba můj Chesapeake Bay Retriever [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-kiss.gif[/img] nebo Portugalský vodní pes. Ti jsou sice alergenní, ale méně než třeba Golden retriever nebo německý ovčák.

  #20351
  Matěj
  Účastník

  můj Matýsek bišonek taky nelíná.další pejsek co nelína je jorkšír.

  #29563
  Shany
  Člen

  čínský chocholatý pes, nemá téměř žádnou srst. Ale jeho kůže je velmi citlivá a vyžaduje péči.

  #33892

  no jorkšírek jednak nelíná a jednak je struktura jeho chlupů velmi podobná struktuře lidský vlasů, tudíž je vhodný pro alergiky (mamka má astma a alergie, jen pohladila psa a osypala se a rozkýchala, s mým jorkem se mazlí a bez jediné známky alergie). Taky se může koupat mnohem časteji než jiní psy, doporučuje se až každé 2-3 týdny. Takže jorci mají nealergenní srst a není nutné si pořizovat přímo naháče nějakého. Ale každé plemeno má něco. Čínský náháč se musí v létě krémovat, aby jim nepopraskala kůže. Jork se musí česat, ale není to zas takový problém ho párkrát přejet kartáčem, jednou denně, jestli ho pak někdo ostříhá, tak je fakt nenáročný v tomhle ohledu.

  #34371

  Všechny plemena, která se stříhají mají srst podobnou vlasům, tudíž téměř nelínají a jejich srst není tolik alergenní. U alergiků na psy ovšem většinou nejde o alergii přímo na srst, ale na látky, které pes vylučuje kůží, takže je vlastně úplně jedno, které plemeno si pořídíte jako alergik. Můžete být alergičtí stejně jak na yorka, tak na bobtaila, srst opravdu příliš velkou roli nehraje. Nealergenní pes prostě neexistuje.

  #34403
  Jesse James
  Účastník

  my máme boloňáčka a ten by se svojí nelínající srstí taky měl bých nealergický…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.