Luxace Pately ?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27363
    LussyAndBady
    Účastník

    Dneska jsem bloudila po netu a našla tohle : [url=http://www.alavis.cz/odborne-clanky/luxace-pately-u-psu.htm][b][u]http://www.alavis.cz/odborne-clanky/luxace-pately-u-psu.htm[/u][/b][/url] . Docela mě to šokovalo. Nejenom že máme pražského krysaříka, ale on zvedá každou chvíli zadni nožku, popoběhne, dá jí dolu a běží dál. Myslela jsem si že je to normální, protože znám dost psů co to dělaj taky a vždy mi bylo řečeno že se jenom ulejvaj. Myslíte že by to mohla být luxace pately ? A co se s tím dělá ?

    #27369
    Lumpík, Black
    Účastník

    Kamarádka má kříženku krysaříka. Měla stejné problémy na obou zadních nohách. Jeli na veterinu, veterinář ohhodnotil, že si to fenečka umí zpět “nahodit” a ať dávají kloubní výživu a že se uvidí. Jedna nožka jí to už nedělá vůbec, druhá o něco míň, pokud to nepřestane tak půjdou na prý dost drahou operaci.

    #27379
    LussyAndBady
    Účastník

    Takže co nejdřív na veterinu a domluvit se tam ?

    #27380
    Lumpík, Black
    Účastník

    jojo, určitě bych to tak udělala… ona to fakt měla hodně a jen se domluvili, teď dlabe tu kloubní výživu a na operaci půjde jen s tou jednou nohou.. za konzultaci u veterináře nic nedáš

    #27383
    LussyAndBady
    Účastník

    Zajedem tam co nejdřív =)

    #27385
    Lumpík, Black
    Účastník

    držíme palečky, pak dej vědět jak to dopadlo 🙂

    #27390
    LussyAndBady
    Účastník

    jasný =) Jen se dost bojím =( On nám často pokňukává a nikdy se nepřišlo na to co mu je… Několikrát nám veterinář řikal že chodí divně atd… Mám o něj strach.

    #27392
    Lumpík, Black
    Účastník

    tak je lepší vědět co s ním je a nenechávat to na poslední chvíli… ta fenečka normálně běhá, pak začně hrozně pajdat, chodí jak robot, ale po pár krocích si to “nahodí”
    nechci tě teď strašit, ale… další kamarádka má labradorku, je jí osm let. letos v zimě jí začala kulhat, myslela s, že jen upadla, tak jí vzala domů (normálně je venku) a přestala kulhat, tak na to zapoměla, po pár týdnech začala kulhat postupně na všechny nohy, tak si říkala, že jí asi nic moc není, začala víc pít, tak jí dělali testy na cukrovku a nic… pak jeli na veterinu kvlůi nohám tuším že to je artróza na všech nohách, na zadní nejvíc, dostává prášky na bolest, kloubní výživy a s tím pitím jí zjistili, že má špatný játra…
    takže radši dřív k veterináři, ať se to podchytí dřív a vyřeší se to včas…  snad jsem tě moc nevylekala, určitě ti to dobře dopadne a pejsek bude po chvíli hopsat zase jako rybička!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.