Kousání při hraní

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Indy a poslední změna proběhla před 13 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #28654
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Krásný den všem vám pejskařům. Mám doma teprve krátké dva dny štěňátko chodského pejska, je to naneštěstí můj první pejsek a jak to tak bývá, nechtěla bych nic skazit a proto bych se ráda zeptala na dvě otázky. Jednak je to problém s kousáním při hraní, ze začátku byl šetrnější a hrál si jenom s rukama, momentálně začal kosat i do nohou a přetahovat se s pomoškama, také občas okusuje nábytek, jak tyto situace řešit? Druhak je to poměrně nepříjemná histerie, když je ve vnitř a venku není momentálně vedro, tak kňučí občas zavyje a škrábe na dveře, aby mohl ven. My ho bohužel nemůžeme stále venku hlídat a myslím že by sme neměli stále podléhat jeho nářeku, aby si potom nezvykl. Prosím tedy o případná řešení. Moc děkuji 🙂

  #28655
  Bessa
  Člen

  My teď máme štěňátko německé dogy (skoro 4 měsíce) a kouše dost. A dost to taky bolí [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img] Takže když si hrajeme a kousne mě nějak hodně, tak ji majznu nebo vezmu špičku ucha a zadníma zubama ji lehce kousnu (kousnu tak, aby zakňučela). Docela to pomáhá a teď si dává větší pozor. Nejčastěji si hrajeme s takovým uzlem, tam v podstatě člověka ani nemůže kousnout. Nebo házíme klacíky (klacky, špalky), aby si je rozkousala.

  #28656
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Jiné řešení, které by pejska bolelo není? Nerada bych kdyby se začal bát. 🙁

  #28661
  Indy
  Člen

  Taky bych pejska nekousala do ouška, to mi přijde moc surové (ouška mají hodně citlivá). Všechno se dá zvládnout nenásilně, ale tak, aby to pejsek pochopil.
  Když při hraní kousne víc, než je zdrávo, tak je nejlepší zapištět hodně vysokým hláskem (přesně tak, jak piští on, když ho něco zabolí). Prostě takové hodně vysoké hysterické Auu!. Hned na to se sebrat a odejít – tím dáš pejskovi najevo:
  – vypísknutím – že to bolí
  – odchodem – že když něco bolí, tak to nebude pokračovat
  Pak si po chvíli můžete zase začít hrát. A jakmile kousne – vypísknout, odejít…  Než se mu ale vymění zoubky, tak stejně se očasnému bolestivému kousnutí nevyhneš, ty jehličky jsou šílený.
  Ještě bych ho hodně brala mezi ostatní pejsky. To ti pomůže, štěně se rychle naučí, jak silný stisk smí použít, protože ostatní pejskové mu to vysvětlí 🙂 
  K tomu vytí a škrábání: jak často ho venčíš? Malé štěňátko je třeba venčit třeba každé tři hodinky. Možná chce jen čůrat? Zkuste to – vzít do náručí, odnést na nejbližší trávu, nechat ho tam chvíli a pak zas v náručí vzít  domů. Brzy pochopí, že takhle si řekne jen o vyvenčení.
  Na delší procházku ale jděte jen ve chvíli, kdy nekňučí a neškrábe na dveře – štěně by si mohlo spojit, že si může zábavnou procházku vynutít. Je třeba mu vysvětlit, že když si řekne, půjde se čůrat, to je pochopitelné. Ale jen čůrat, žádná velká procházka. O dlouhých a zábavných procházkách rozhoduješ ty. 

  #28674
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  Ale při kousání do nohou nejde dělat to samé, nebolíto, ale je to pouze nepříjemné, když sedíte a najednou přilítn e a zakousne se vám do nohy 🙂 a když to zabolí, nemohu jen tak odejít se psem zakousnutym do nohy :D. Psík ještě není řádně naočkovaný, takže psí kamarádi budou muset počkat :). Ale pokud jde o to venčení, venku je většinu dne a pokud není noc, vevnitř bývá maximálně dvě hoďky :/. Podle mě je to jen o tom že mu je příjemnéji venku a chce být tam.

  #28677
  Indy
  Člen

  No, i když tě kousne do nohy, tak můžeš odejít, ne? On to brzy pochopí, toho se neboj. 

  #28678
  Ysham Lukato Gold
  Účastník

  To ano, děkuju moc, velmi to zabírá 🙂

  #28682
  Indy
  Člen

  Já věděla, že to bude rychlý! Hlavně buďte všichni důslední – za pár dnů si na kousání už ani nevzpomeneš 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.