kastrace pes x fena

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36360
  Džesik
  Člen

  My máme fenku vykastrovanou od jednoho roku kvůli vadě očí má vadu očí PPM ( modré oči). A máme pohodu. Kastrace fenky je určo složitější než psa. Ale sama s psem a kastrací zkušenost nemám.

  #36364
  Geta
  Účastník

  Osobně jsem pro kastraci psa než feny. U feny je pravděpodobnost pozdější problematice s únikem moči. Znám mnoho fen, kteří na to trpí. Je to strašné, kdykoliv se zvedne tak si učůrne, nebo když si hraje tak taky. Mám 2 čubinky, u jedné jsem o kastraci uvažovala, ale to raději hárání než moč po celém bytě 🙁
   
  Jinak přeji těm, kdo má čubinku vykastrovanou a bez potíží aby to tak bylo i nadále 🙂 

  #36382
  Eimy
  Účastník

  Také přemýšlíme o kastraci naší fenky, po každém hárání mívá falešnou březost a v poslední době to trvá více než jeden měsíc. Ale nejsem na 100 % rozhodnutá zda ano či ne.

  #36383
  Hanusha.a
  Člen

  Za mě kastrace ano, ze zdravotních důvodů nebo když někdo neni schopen uhlídat svého psa, u feny pokud neni PP a nemá být chovná, nebo to nevyjde tak určitě taky kastrace.

  #36384
  Bess
  Účastník

  Nevim, proč někdo odsuzuje kastrace psů. U koček je to absolutně běžná věc, ale u psů by se to dělat nemělo? Kastrace ANO

  #36385
  Hanusha.a
  Člen

  Přesně tak a za mě bych klidně kastrovala každého psa a fenu bez PP aby pak někoho nenapadlo, že nakryje svoji Fifinku, či nechá krýt svým Alíkem, protože jsou krásní a fajn.

  #35291
  Jimmy
  Účastník

  Chtěla bych slyšet názory na to, jestli kastrovat spíše psa nebo fenku v případě soužití páru v jedné domácnosti.

  #35292
  Stage
  Účastník

  Nevím tedy co je lepší ale my máme v domácnosti psa dobrmana a čubinu pitbula a vykastrovanou máme čubinu a je to bezproblémové …

  #35294
  Matýsek Čeníšek
  Účastník

  Kastrace fenky je jak finanče náročnější tak fyzicky pro fenku, ale pro nás výhodnější nemusíme se omezovat háráním, oba pak můžou kdykoliv kamkoliv a navíc to u fenky má dost kladů oproti psovi zdravotně.

  #35296
  Stage
  Účastník

  Tak my sme čubinu vykastrovat museli … měla problémy… falešná březost a taak… a i vet nám to doporučil, že by se u ní časem mohla projevit rakovina cecíků … jinak je to určo asi náročnější než u pejsků ….

  #35297
  Majky, Amy
  Účastník

  Zatím mám vykastrovaného psa a čubu to čeká, až se uráčí zahárat. Máme jí přes tři měsíce a zatím pořád nic. Bohužel netuším zda před příchodem do útulku už hárala, takže radši čekám na to první u nás a pak půjde.[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img] Zdravotní hlediska jsou jak u psů tak u fen a u psa s tím nemám žádné špatné zkušenosti.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.