Kastrace a hárání

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Maxmilián a poslední změna proběhla před 11 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36420
  Džesik
  Člen

  Ahoj!
  V jednom roce jsme fenku nechali vykastrovat. Od té doby vždy v srpnu, v dobu kdy by správně měla hárat ( basenji hárají jednou ročně), tak vždy trošičku krvácí. Neni to klasický hárání, má vždy to v noci a trošičku, ale vždy v posteli kde se mnou spí najdu kapičku krve. Psi jsou po ní jako diví.
  Ptala jsem se na to veterináře, řekl nám že jí tam nechali trošičku vaječníků, dělohu jí vzali. Když jí prý nechají trošku vaječníku tak je to pro její rganismus lepší ( nespravuje se tolik a kvuli hormonum), a že to neni klasický hárání, že otěhotnět nemůže. Že to je také tím že to má hárání v mozku zakodovaný. Že by jí to kolem sedmého osmého roku mělo zmizet. Ted jí je šest let, v prosinci jí bude sedm, tak jsem na to zvědavá. Jinak jí vubec nic neni, je veselá, hravá, temperamentní.
  Co si o tom myslíte? Má tady někdo také tenhle problém. ?

  #36422
  Meddie
  Účastník

  S týmto ty poradiť neviem 😉 ..Podľa man je kastrácia zbytočná.Ak si fenku majiteľ vie dobre ustrážiť, šteniatka nehrozia..Ale to je len môj názor..

  #36423
  Maxmilián
  Účastník

  Ahojky.. no myslím že na tom něco může být co ti doktor říkal navíc jestli hárání už jednou zažila.. zkus se pro jistotu ještě zeptat jinýho veterináře.. člověk nikdy neví 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.