Jak rozezrat psa?

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bessa a poslední změna proběhla před 13 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #19044
  Entita
  Člen

  Lidi ma nekdo problem se psem nezravcem? Jak to resite?
  Ja doufala, ze uz to nebudu resti, prece jen foxli jsou zravci… no a ejhle do male jidla moc nedostaneme… za den sni treba jen 5kousku masa a to jakoze ji staci. Me se ale zda, ze oproti patku je vyrazne hubenejsi – dostava to same jak u chovatele – asi ji chybi ta konkurence ve zradle…. 
  Zatim to resime krmeni z ruky – tvrai se jako by jse ji meli otravit, ale vezme si trosicku vice…. 

  #19045
  Indy
  Člen

  Duvi, kamarádka má kokra anorektika 🙂 a ten si teda hlídá linii, to bys koukala 🙂 Krmí na procházkách z pytlíčku-pamlskovníčku vždy, když si přijde pro granulku. Má to následující výhody:
   
  [ul]
  [li]nažere se[/li]
  [li]upevníš přivolání [/li]
  [li]upevníš vztah mezi tebou a psem[/li][/ul]
   
  Takže krmit na procházkách, po troškách, ale pak by neměl moc běhat. Zkuste si to tedy zařídit tak, že se půjdete vyběhat a třeba cestou domů ho nakrmíš.
  Můj cvičitel na záchranařinu zas tvrdí, že žádnej pes neumře hlady. Dej před ní misku se žrádlem, nech ji tam 20 minut a co nesežere, sebrat. Tohle opakuj klidně 4 x denně, ale vždy ve stejný čas. Malá si zvykne na režim a zjistí, že když nebude žrát, bude o hladu. Chce to vydržet s nervama, bude to trvat třeba tejden, než si zvykne, ale hlady fakt neumře 🙂 

  #19055
  Dída
  Člen

  Tak ten cvičitel má fakt pravdu. Pes se mi nimral v jídle, já se okolo něho plazila a měla dojem, že ho snad začnu krmit jak husu, ale pak jsem taky dostala tuhle radu a ono to začalo fungovat. Je fakt, že jsem měla furt strach, jestli se ten chudinka dost nají, že jsem hrozná, že mu to vezmu, když to nespapá…..
  Ono, čím víc se člověk s ho…m maže, tím víc smrdí…[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]

  #19111
  Dída
  Člen

  Duvi, není to možná úplně standartní, ale mě pomohlo sražené mléko a jako pamlsky sušená játra.
  Nechala jsem srazit mléko, pak jsem slila syrovátku, té si trochu nechat můžeš, je to velmi cenná tekutina, a tu sraženinu jsem přes bavlněnou plínu nechala vykapat a dělala jsem tak vlastně domácí tvarůžek. Vykapané jsem dala do misky a psi se mohli utlouct.
  A játra jsem nakrájela na malé kousíčky a dala na plechu s pečícím papírem sušit do trouby. Nemusí být ůplně tvrdá, jen taková jako gumová. Sam je absolutní nežravec, nic nového nikdy nechtěl, ale na jedné výstavě se mi nalepil na jednu barzojářku a já jsem se pak od ní dozvěděla, že je to kvůli sušeným játrům.
  Jo a je jedno jaká játra použiješ. Ze začátku asi drůbeží a nejlíp se krájí hovězí., ale vepřový zas mají super vůni.
  Třeba si ta tvoje mrňka vezme tak málo, protože nemá čas.. :-)))

  #19121
  elie
  Účastník

  určtiě bych nekrmila venku,s tím ani nezačínej, od známe pes nežere vůbec doma jenom venku, víš u tebe je to složitější, že krmíš Barfem, ale prostě bych ji nechala misku naloženou žrádlem a neřešila bych to s ní nesní, já když měla Dara a moc nechtěl žrát, ale to jsem krmila ještě granulema, tak jsem mu prostě nasypala misku, moc jsem to neodměřovala na co, vidím, jeslti mi přibírá nebo, a prostě nechala jsem mu nasypané granule v misce a jak došli, tak jsem znovu nasypala misku a neřešila jsem to, zkusila bych to takhle , i když krmíš mase, to se nezkazí za den
  Jinak bych ji teda chodila vážit každý týden jestli přibírá a někde si to piš, já to mám u kluků napsáno v očkováku úplně v zadu, jak jso upoznámky, datum a kolik vážil, teď už to nedělám, kluci si drží standartní váhu +- 1-2 kg
   

  #19136
  Entita
  Člen

  Děkuji všem za rady 😉 Každopádně s tím, že žádný pes bes hlady nemře bacha, znám asi dv případy, kdy pes musel na infúzy apod… 😉
  Každopádně jsem plašila zcela zbytečně… asi to bylo tím, že Entitka hold neměla čas jís, bylo tady všechno nové a ona na jído neměla ani pomyšlení. Rozežrala se mi na vařeném hovězím, sice pořád nechce mléčné výrobky, ale už baští masíčko, zeleninku no a teďka spokojeně chroupe syrové kuřecí krčky 🙂 

  #19144
  Dída
  Člen

  Perfektní, tak to už je v pohodě.
  Spíš fakt neměla čas..:-))
  S tím domácím tvarůžkem to zkus, nic tím nezkazíš.
  No a na závěr, maso bych teda v misce celý den stát nenechávala. To je to nejhorší, co se tomu masu může stát. Jak je maso delší dobu na vzduchu, začnou tam pracovat trávící enzymy a ty jsou v každé tkáni. Maso se začne rozkládat a slétávají se na to mouchy a už je to hnus. Taky to rychle osychá, mění to barvu a vůni a ty psi se na to vykašlou tím spíš..:-))

  #29363
  Bessa
  Člen

  Ještě bych doporučila lososový olej, třeba od Brit Care [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif[/img] Pokapat tím granule a pejskům to hned šmakuje víc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.