Jak odnaučit psa žrát hovna!!

 • Toto téma obsahuje celkem 34 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel petra09 a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 35)
 • Autor
  Příspěvky
 • #30127
  petra09
  Účastník

  Zdravím.Ted jsem přišla ven se psem a opět mi sežral psí nebo čehokoliv hovno.Už fakt nevím co sním.Mám madarskýho ohaře a jestli je tohle plemeno na tohle uchylný nebo nevim.Nic jiného mi nevadí není co je zlatej ale tohle je teda neunosný.Fakt potřebuju radu.Dík

  #30128
  Garon
  Účastník

  Ahoj,
   
  máme podobný problém, ale můj zlaťák žere pouze lidské, což je ještě větší chuťovka..
  Bohužel podle mě na to nic úplně nezabírá. Většinou na Garykovi už poznám, když se připravuje se do něčeho pustit (jedno do čeho), takže k němu co nejrychleji přiběhnu, vytáhnu ho za kůži k zemi a hlasitě mu dám najevo, že tohle teda nesmí. Ovšem! Když nejsi dost blízko, aby jsi psa stihla potrestat včas, dělej, že jsi nic neviděla, opravdu.. Jinak si bude myslet, že to co dělá je vpořádku.
  Myslím, že tahle základní opatření nám pomohla alespoň od toho, aby žral úplně kde co. Takže když se důsledně dodržují, mělo by to pomoct alespoň tak, aby se pes při hlasitém Nesmíš! zaseknul nebo dokonce nechal být..
  Nevím, jak starý je tvůj  pejsek, ale někdy to přechází i s věkem, ale samozřejmě i tak je dobré proti tomu zasahovat jak jsem napsala. 
  Doma to také trénujeme třeba tak, že Garyho posadím, dá před něj v řadě pamlsky a procházíme kolem nich u nohy. Když poslechne a nechá být, seberu je a dám mu je za odměnu z ruky. Ani tady mu to samozřejmě nesmíš nechat sníst ze země! Nebo při odložení v leže mu pamsky položím na packy a pokud vydrží ležet a zárověň nesežere pamlsky opět ho odměním z ruky. Poslední cvičení, které děláme spíš pro zábavu je, že mu pamlsky pokládám přímo na čumák a když ho neschodí a hlavně nesežere následuje zase odměna..
   
  Je to dlouhé, ale doufám, že to alespoň zkusíte a třeba vám to i trochu pomůže 😉

  #30129
  Hanusha.a
  Člen

  Já když sem ho nachytala tak sem po něm skočila seřezala a bylo…Teď už se v nich jen válí, ale to je jednou za uherský rok, tak čekám, kdy to z něj zas budu moct vymlátit.

  #30131
  Bessa
  Člen

  Většinou tohle pejsci dělají, protože jim něco chybí… Nevím, zda se s tím dá něco dělat. Naše setřice to dělala jeden čas také, ale co jsme změnili krmivo, tak od té doby vůbec nic 🙂

  #30133
  Garon
  Účastník

  K.laara: to je taky možný, ale někteří psi jsou ‘popelnice’ od narození 😉 😀

  #30134

  Tak moje fena hovna miluje, ale pouze v zimě, když jsou zmrzle, nevim jetsli to ma jako nanuka :D. Kdyz v lete uvidi hovinko tak ho obejde 20 metry jako největši jedovaty odpad, ale v zimě bych ji vubec nemusela krmit, protože to do ni pada jako do popelnice :d

  #30136
  Růženka, Indianka
  Účastník

  My máme doma tři pejsky a všichni to dělají, obzvlášť milují ta od lidí. :-((( Nejhorší je, že když hovínko objeví jen jeden, jako by zavolal ostatní, ať se jdou taky přidat. 😀 Takže je pak mooooc fajn čistit čumáky všem najednou. :-DDD Jinak u nás platí docela nácvik “Fuj” a “Nesmíš”, ale ne vždy se tomu prostě dá zabránit. Co tak vím, skoro všichni psi to dělají…

  #30141
  Jimmy
  Účastník

  Tak s tímhle naštěstí žádný problém nemáme. Je fakt, že tohle se hlídá fakt špatně, to by člověk musel mít hafana pořád na šňůře, což neni řešení. Já bych to viděla na nějaký radikální potrestání, u nás bohužel funguje jen to. Ukázat psovi, že to teda fakt ne. Aby si to zapamatoval. Tohle se po dobrým řešit fakt nedá a přehlížet to, když už něco sežere, no nevim. To já bych nevydržela a ani si nejsem jistá, jestli by to mělo nějakej efekt. To je jako by to chování bylo v pořádku, když ho páníček nekomentuje.

  #30145
  Gappa
  Účastník

  Zdravím vás,
  náš staford je tedy opravdová popelnice ( pravda, když byl mladší bylo hůř ), takže jsme na procházce neustále ve střehu, neboť pak máme bolení bříška, veterina, peníze…známe to 🙂 Je ale také pravda, že na fuj nebo nesmíš reaguje, v horším případě povel zaslechne, zareaguje ale stejnak si honem rychle uždíbne[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-foot-in-mouth.gif[/img]a maže dál. Dost často chodíme k řece, psisko je zvyklé na rybáře, ale taky ví, že mají různé návnady, kolem prasečích rybářů se povalují kusy ryb…..no lahůdka! Nicméně také zastávám názor, že když pes žere hovna, něco mu ve stravě chybí. Ale mlátit ho kvůli tomu? Tak to asi záleží na páníčkovi, my psa nebijeme…..
  Hezký den
   
   

  #30146
  Sára
  Účastník

  Hanusha: To si snad děláš srandu ne?!

  #30149
  Jimmy
  Účastník

  Tak odpovědi, co jsem našla na netu, se docela liší. Někdo tvrdí, že psovi ve stravě něco chybí, jiný zase, že jde o zlozvyk. Tak si vyberte….Doporučujou zkusit syrečky nebo jsem četla i o Bachově květové terapii. Jestli jste už fakt v koncích, můžete to zkusit.

  #30150
  Jimmy
  Účastník

  Jen pro upřesnění, tím radikálním potrestáním jsem nemyslela bití, jestli si to tak někdo vyložil. U nás pomáhá povalení na záda a výhružný hlas. I když plácnutí přes zadek nebo vytahání za chlupy taky občas praktikujeme. Ale každý páníček dobře ví, co na pejska platí.

  #30151
  Fry
  Účastník

  Muj pejsek to nedělá, ale znám psy kteří jo

  #30153
  Garon
  Účastník

  Aby nedošlo k omylu-já neměla namysli, že když jsem u psa a on něco žere, tak ho mám přehlížet, ale když je jisté, že nestihnu psa potrestat včas, aby si uvědomil za co to bylo, tak je dobré dělat, že jsem si toho nevšimla, aby si nemyslel, že jsem mu to dovolila, ale že o tom prostě vůbec nevím.
  Nikdy bych psa netrestala bitím, plácnutím přes zadek nebo pohlavkem. Hodně lidí si to pořád neuvědomuje, protože jim to přijde přirozený, ale pes to vážně nechápe. Respektive chápe, že je něco špatně, ale proč se do něj plácá, to asi ne. Nejúčinější trest je pro psa podle mě to vytáhání za kůži a když udělal něco opravdu zlýho nebo to snad opakoval, tak ho přitisknu k zemi.

  #30159
  Jimmy
  Účastník

  No já nevím, aby pes nezískal spíš opačný dojem, když jednou je potrestán (když je po ruce) a jindy zase ne. Pes nechápe rozdíl proč jednou jo a jednou ne. Podle mě spíš žádnou reakci bere jako souhlas. I když na něj nedosáhnete, tak stejně bych určitě dala najevo nelibost. Zařvat fuj nebo nesmíš, něco směrem k němu hodit. Prostě zasáhnout a ne dělat, že se nic neděje, když se děje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 35)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.