"Já vám na to se*u! Jste hnusní a zlí! Celý život mě něco učíte a teď se…

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #58230
  Kamil Baco
  Účastník

  "Já vám na to se*u! Jste hnusní a zlí! Celý život mě něco učíte a teď se vám to nelíbí. To vy lidé ste si vymysleli, jaká budou pravidla. Já jen dělal, co se po mě chtělo, tedy spíš nechtělo a nyní jsem skončil zavřený v kotci, kde je mi zima, neznám to a nelíbí se mi to. A víte to? Pravděpodobně tu i jednou chcípnu, protože je psů hromady. Tuny milých štěňat a kdo by chtěl mě? Proč? Já to pochopil, nehodím se, tak můj život skončil a tak víte co, já končím s váma!"

  Kdyby s námi náš nový přírůstek Fík mohl mluvit, takhle nějak by zněla jeho slova. Je to hrozně smutné, ale věřte, že se Fíky zlobí opravdu oprávněně. Je to čtyři roky starý kříženec, vypadá jako kanadský retrívr křížený s kokříkem (tak je i velký).

  Do útulku ho odložila majitelka, která si po čtyřech letech všimla, že psa nezvládá. Je to bohužel poměrně častý případ, kdy si aktivního pejska pořídí starý člověk, který na něj vůbec nestačí.

  Fík neměl žádnou výchovu, výcvik, pohyb, zábavu ani vybití. Začalo mu z toho přeskakovat, což je prostě úplně logické. Takže se z něj stával totálně rozmazlený spratek, který se nakonec naučil, že když se mu něco nelíbí, stačí zavrčet a je klid. Nakonec to dopracoval až k tomu, že nevrčí, což přestalo stačit a tak kouše.

  Aby bylo jasné, když se po něm nic nechce, tak je mazlivý a hodný. Venku je přátelský i k cizím lidem, která rád vítá.

  Problém je v tom, že nemá absolutně žádné základy, poslušnost a nesnese, když dostává povely či je nějak omezen. Často záleží hlavně na přístupu člověka, jak je sebevědomí a zda z něj Fík začne být nervózní. Ale občas i při připínaní vodítka kousne. Pokud si nechce nechat sundat obojek – kousne. Když jdete okolo jeho misky – kousne. Když mu chcete sebrat hračku – kousne. Chcete mu vyndat čumbrk z chlupů – kousne. Tedy v základě je třeba počítat s tím, že Fík může kousnout kdykoliv a při jakékoliv činnosti. Je to na něm, zda se mu zrovna chce. Do všeho je třeba ho pozitivně vmanipulovat a učit ho, že jsou ty situace normální. Když se ožene, je vždy jen na vás, jak jste rychlí, zda vás opravu kousne anebo stihnete uhnout.

  Žil v bytě, ale nelze říct, že je zvyklý v něm žít. Protože když je doma sám, rád vydatně štěká a ničí a ničí vše co se mu zrovna chce. Tedy trpí chudák i separační úzkostí.

  Je vhodný pro opravdu zkušené majitele, kteří s ním začnou od základů a budou schopni mu zajistit bezpečný domov, kde ochrání i svůj majetek – ať již v bytě nebo na zahradě.

  Je snášenlivý s fenami, občas má rád i některé samce. Na jiná zvířata zvyklý není a samozřejmě je zcela nevhodný k dětem. I venku je občas dost nervózní, když jsou okolo něj hlučné děti – nemá je vůbec rád.

  Najít domov pro Fíka bude opravdový oříšek a budeme moc rádi za sdílení a veškerou pomoci.

  Psí Útulek Bouchalka
  Na Bouchalce 398
  Buštěhrad, 273 43

  Telefon do kanceláře na ošetřovatele:
  739 433 776 (zde směřujte své dotazy ohledně adopce pejsků a informací o nich a to v době 10:00 – 16:00).


Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.