Granule Proplan

 • Toto téma obsahuje celkem 31 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Míša a poslední změna proběhla před 11 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36100
  Džesik
  Člen

  J8 krmim ProPlanem od mala a nemůžu si stěžovat. Od jednoho roku mám vykastrovanou fenku, od října jí krmim novéma granulema ProPlanm pro kastrované pejsky a jsou skvělé, jsem s nimi spokojená. fence chutnají, má roupy a je moc čilá.

  #36101
  Bessa
  Člen

  Ale to neznamená, že když jste spokojená s nimi vy, že je spokojený i pes :))

  #36102

  nejsem odborník, ale ta cena za tolik obilí….namátkově sem mrkla na lososové s rýží pro malé plemena, 3x se tam objevuje kukuřice (na kterou má dost psů nesnášenlivost) a hlavně složka “vedlejší výrobky živočišného původu”! to je jako co? rozemleté ploutve od toho lososa? nebo tam někde zdechla ryba, tak to tam přidali? já se vždy dívám hned jestli tam je pšenice, kukuřice a soja a vedlejší produkty živ. nebo rostl. původu a takové hned zavrhnu.

  #36103
  Bessa
  Člen

  “”vedlejší výrobky živočišného původu”! to je jako co?” [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img][img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]

  #36104
  Tom a Jerry
  Účastník

  ja nevim, vedlejsi produkty zivocisneho puvodu mi neprijdou spatny, kdyz jich tam neni moc:D

  #36105
  Džesik
  Člen

  Pes je spokojený, vidím to na ní.

  #36109
  Miki
  Účastník

  A existují vůbec granule, které neobsahují žádné “vedlejší výrobky živočišného původu”?

  #36110
  Džesik
  Člen

  Také jsem se o tom pídila a žádné jsem neobjevila, asi nejsou.

  #36112

  no “naše” granule tam mají konkrétně uvedené, co obsahují, žádné nicneříkající vedlejší produkty ve složení nejsou: [url=http://www.tvujpes.cz/arden-grange-mini-lamb-2-5kg/]http://www.tvujpes.cz/arden-grange-mini-lamb-2-5kg/[/url]

  #36114
  Bess
  Účastník

  Ani naše grancle nemají žádné vedlejší výrobky živočišného či rostlinného původu 😉 Acana

  #36117

  ono tak trošku záleží, kde člověk “hledá” granule bez vedlejších produktů jakéhosik původu

  #36118
  Tom a Jerry
  Účastník

  ja bych rekla ze at clovek hleda kde hleda, vsechny granule jsou svym zpusobem svinstvo a kazdej den bych rozhodne nechtela zrat stejny kulaty veci

  #36119
  Bessa
  Člen

  [b]Esťa[/b]
  Taky bych to tak viděla.. Podle mě nemůžou být žádné granule dobré pro psy. Člověk prostě nemůže ani vědět, co v tom je. A že pes prospívá.. to asi neviděli psa na BARFu.

  #36120
  Míša
  Člen

  no já jsem uplně ze začátku co jsem si přivedla Míšu,krmila granulema-nic mos jsem o výživě nevěděla,tak jsem krmila čímkoliv,i ze supermarketu levnýma- pak později i těma nejdražšíma-ale udajně nejlepšíma-Acaana,orijen apod. Pořád psi měli nějaké problémy-at už střevní nebo jiné-zuní kámen ,lupy apod. Co jsme přešli na syrovou stravu,tak je po problémech-já už jsem to tady psala,a budu psát pořád dokola,protože si myslím,že i kdyby jen jediný z vás co krmíte tím svinstvem zvaným GRANULE ,si nad tím co píšu zamyslel, a řekl si-dám svému pejskovi to nejlepší a začaal krmit stravou,která je pro psy přirozená,tak budu moc ráda,že jsem aspon tomu jednomu pejskovi pomohla k dobrému jídlu,které mu bude doopravdy chutnat:))) v granulích nikdy nevíte co přesně pejskovi dáváte,je tam příliš přidaných látek a pochybuju,že jsou tam uplně všechny vypsané!a pejskovi zcela určitě škodí.ač se to nemusí projevit hned.Je to jakoby jste celý život jedli jen polívky z pytlíku-komu by to chutnalo????Proč do takovéhle stravy nutit psa,kdyyž já sama bych to nejedla??? fakt se tomu docela divím,že lidé,kteří své psy milují,často kupují drahé hrračky a oblečky,psovi odpírají to nejzákladnější pro dobrý život-pestrou a zdravou stravu!! Chápu,že někdy si to člověk hned neuvědomí-jako zpočátku já-a tak proto si myslím,že je důležité o tom mluvit,i když pořád dokola-a jak zjištuji,už hodně mých známých to poc hopilo také a granule zavrhli:)) Jsem štastná,když pejskovi chutná a je spokojený:)))

  #36145

  BARFařů je hodně a určitě je to dobrý způsob péče o stravu psa, když jsou splněné určité pravidla a člověk tomu fakt rozumí. Nikdy asi nebude jednotný názor, čím krmit, čím dál víc se o tom diskutuje, zajímavý článek je i v časopise Svět psů…zajímavé je, že průmyslově vyráběné krmivo se rozšířilo až po revoluci, předtím lidé tuto možnost neměli….a zároveň se taky prodloužil život psů o 4-5 let, totéž jako u člověka. Kdyby ty granule byly tak strašné, tak jak by se mohl prodlužovat věk psů? Já znám jorkšírku, která je malé střeštidlo a šílené šídlo, hravá, veselá, je krmena jen granulema a je jí 11let, nikdo by to netipoval. Každému psíkovi sedne něco jiného. Možná dělám chybu, ale ze svého hlediska raději mrknu na složení a budu tomu věřit a kupovat granule, které nejsou tak propagované a které nenabízí ihned každý zverimex (všichni mi cpou Eukanubu), než si vzít na triko to, že psovi dám maso, které bude nedostatečně předtím zmražené, takže tam můžou být bakterie a to je jen jedno z rizik BARFu. pro mě je přijatelnější toto.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.