Čipování ANO či NE – PRO a PROTI

 • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Džesik a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36111
  Džesik
  Člen

  Naše fenka má čip od narození a vůbec jí nevadí, já mám jistotu že kdyby se ztratila tak jí najdou, jsme i v mezinárodním registru.

  #34775

  Jste pro čipování psů? Ano nebo ne a proč? Děkuji za všechny racionální názory 🙂

  #34779
  Majky, Amy
  Účastník

  Tak když pominu, že je to ze zákona, tak jsem samozřejmě pro. A nějak nevím co by mohlo být proti. Dohledatelnost psa, snadná identifikace apod.

  #34781

  Tak ze zákona to je a myslím, že to i všichni víme, ale ve vedlejší diskuzi se rozjela i debata o čipování, tak jsem sem loupla toto téma 🙂

  #34782
  Geta
  Účastník

  ANOOOOO – pak stačí čtečkou přečíst kód, a podle kódu vědí – adresu a mobilní číslo majitele. To se zaběhnutý pejsek mnohem rychleji najde, a když někdo vlastního “ztraceného” pejska nebude chtít, dostane takovou pokutu aby to pejska do konce života uživilo + penále (20 000 – 50 000). Oni by se to potom lidi rozmysleli 🙂

  #34783

  Pokuta za zřeknutí se svého psa je dobrý nápad 🙂

  #34784
  Geta
  Účastník

  Vid? 🙂
   

  #34785

  A výši pokuty stanovit v takové výši, aby to pejskovi stačilo na celý jeho spokojený život je taky paráda 🙂

  #34788
  Tom a Jerry
  Účastník

  Ja mam psa taky ocipovanyho, protoze je to tu v Praze povinny. Jsem tak klidnejsi, i kdyz kdyby cipy nebyli pasivni, ale aktivni, bylo by to lepsi..kdyby se zaslo na policii, reklo se cislo a presne by vam rekli, kde vas pes ted je. Jinak mne se pes ztratil jednou v zivote a shledala jsem se s nim asi za pul hodiny, protoze ma na ksirach znamku se svym jmenem a mym telefonim cislem, tak mi pani zavolala a pockala s nim na miste nez jsem za nima dosla. Takze jo, cipovani je urcite uzitecny, ale jako rychlejsi shledani se ztracenym psem se mi jevi znamka s tel. cislem na obojku.

  #34789
  Lyra a Bianca
  Účastník

  Já jsem pro čipování. Ale jak zde někdo píše, že díky tomu se může dohledat majitel. Nic proti, ale není tomu tak, pokud se číslo čipu nezašle na národní registr zvířat, tak je majitel nedohledatelný 🙂 Bohužel.
  Já jsem pro čipování a také bych nechala udělat to, aby veterináři za menší poplatek tohle sami na národní registr zasílali a byla by tam ta jistota, že se opravdu daný pes na daného majitele zaregistruje. Zase by to odnesli sice veterináři díky vícero papírování, ale zase by si za to řekli polatek. Jinak nechápu, proč to nelze rovnou od veterinářu zaslat elektronicky, prostě by to usnadnilo práci a člověk by na nic takového nemusel myslet.

  #34793
  Geta
  Účastník

  To máš bohužel pravdu 🙁 ale na webovkách registru si můžeš zjistit jestli tam jsi nebo ne 🙂 Já jsem tam hned 2x 😛

  #34794
  Lyra a Bianca
  Účastník

  Ano to já vím, ale jestliže to tam nepošleš, tak nebudeš 😀

  #34812
  Jimmy
  Účastník

  Ta myšlenka platit za zřeknutí se psa je podle mě nereálná. Jako teď, za týhle situace, která u nás panuje. Těžko by se vůbec prokazoval majitel psa. Muselo by se toho ohledně registrů psů hooodně změnit. A když člověk slyší, jak to u nás funguje třeba s alimentama na děti, jak se tatínkové vykrucujou, aby nemuseli platit, tak o tom celkem pochybuju. A to jde o jejich vlastní děti. A k tomu čipu, podle mě je to zase jenom napůl promyšlená věc, nefunguje to tak, jak by mělo. Je to dobrá věc pro lidi, kteří v případě ztráty chtějí pejska zpět. Ale opačně to moc nefunguje, když někdo psa vyhodí, tak už majitel dohledat nejde (takovej pes bude těžko uvedenej v registru). I třeba pro tu případnou pokutu. My načipovaný nejsme, máme tetování a známku s mým jménem a číslem. Čip jsme chtěli nechat dát už ve štěněcim věku, ale bohužel se to nějak nepovedlo, vetka bylo dost nešikovná, čip tam prostě nedala a ze psa teklo krve jak z vola. Takže jsme od toho nějak upustili a pak už to neřešili.

  #35739

  Já jsem rozhodně PRO čip. Mám psa bez PP, jsem z Ostravy a tady není povinné čipování. Ale psík nebyl ani tetovaný a čipování je mohem méně bolestné. Jednou se mi stalo, že psík neslyšel, byl mimo a vešel pod auto. Nic se mu nestalo, ale v tom šoku utekl a hledali jsme jej 6 hodin. Pak volala paní z odchytovky, že ho někdo našel a dala mi kontakt. Hned sem se rozhodla pro čip. Vyšel mě na 656kč se vším papírováním, tedy bylo v tom i zavedení do Mezinárodního registru zvířat, které provedla vetka. V časopise Pes přítel člověka zrovna o tom čipování je článeček a já přímo ten čip Backhome Virbac mám. Na jejich stránkách je zavedení do registru zdarma, navíc tam může každý dát info, že ztratil psa nebo našel psa i s fotem, takže myslím, že to až tak zlý není. Udělala bych cokoliv, co zvýší šanci k jeho nalezení, nikdy nevím, co se stane.

  #35956
  Bessa
  Člen

  Chtěla bych slyšet jediný normální důvod, proč by pes NEměl mít čip (nebo tetování).. Jak už jsem někde tady psala. Mělo by se tohle všechno zpřísnit.. Odchov štěňat pouze s PP, očipovat, chovatel by měl být neustále v kontaktu s majiteli jeho odchovanců, kluby už by také mohly něco začít dělat…! a nemuselo by tady docházet k takovým nepříjemnostem..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.