Brita je tříletá fenka, nejspíše kříženka tervuerena (belgického ovčáka). Je to…

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #56767
  Kamil Baco
  Účastník

  Brita je tříletá fenka, nejspíše kříženka tervuerena (belgického ovčáka). Je to krásná a huňatá mazlivka. První okamžiky na procházce bývá plná energie a neklidná. Chce se hodně mazlit, zároveň objevovat a dohnat vše, co jí v kotci tak chybí. Brita má ráda všechny lidi a je moc mazlivá, sympatičtější jí bývají muži, se kterým i lépe spolupracuje. Brita je v útulku už delší dobu, tedy má hrozně energie a nevyužitého potenciálu.

  Na jiné pejsky reaguje intenzivním a zlověstným štěkotem a asi by si při kontaktu nevěděla rady, je prakticky nesocializovaná. Navíc žije v útulku, kde je stovka psů a téměř neustálý štěkot jí prostě leze na nervy, což je těžké jí vyčítat. Tedy by nový majitel musel opatrně a s náhubkem zkoušet kontakt s jinými psy. K fenám či jiným zvířatům si myslím, že už to u ní nebude. Nicméně zkušený psovod by to možná byl schopný ještě Britu naučit. Po delší procházce se uklidní a hezky se s ní spolupracuje, ale stačí pes někde v dálce a soustředí na něj veškerou pozornost a je těžké jí upoutat zpět na sebe.

  Je velmi hlučná, což je pravdou, ale snad kdyby vydala energii a byla pořádně zabavená, mohla by se míra štěkotu snížit. A pozor není štěkot jako štěkot. Pamatujete na mončičáky? Tak přesně takhle zní Brita .

  Potřebovala by zahradu, akční lidi a hlavně trpělivé. První měsíc s ní bude náročný, ale pokroky poté půjdou dobře, tím jsem si jistá. Jen těžko odhadnout, co vše se ještě zvládne naučit. Brita je plná energie a potřebuje najít člověka, který jí dá pozornost, pohyb a zábavu. K dětem bych jí doporučila tak od 12+, ne že by jim něco udělala, ale neumí brát ohledy na jiné a je to střela.

  Lépe jí bude asi i jako jedináčkovi s tím, že pozvolna bude probírat socializace se psy/samci pod zkušeným vedením. Celkově by nový majitel měl asi vyrazit na cvičák, protože Brita toho potřebuje hodně dohnat.

  Nicméně když se unaví, zastaví a uklidní, je extrémně mazlivá a nehnula by se od člověka. Bude loajální parťačkou, ke svému pánovi se silně upne a za svou šanci bude velmi vděčná.

  PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA
  Na Bouchalce 398 Buštěhrad, 273 43 Telefon: 739 433 776 (volejte v době 10:00 – 16:00)
  E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.