Příchod domů

0
85

Vy jste určitě moc šťastní a nemůžete se štěňátka nabažit, ale pro něj je všechno úplně nové. Proto jděte na všechno pomalu, chvalte ho a dávejte mu pamlsky. Potřebuje si zvyknout na nové prostředí. Je dobré si šťeně dovést dopoledne, aby mělo dost času na prozkoumání nového domova.

Až se vrátíte z cesty od chovatele mělo by být doma vše připraveno. Tady je výčet nejdůležitějších věcí:

  •       Krmivo pro štěňe 
  •       Pamlsky jako odměna 
  •       Stabilní misky z nerezové oceli na potravu a vodu 
  •       Obojek a vodítko 
  •       Kartáče, hřebeny a šampón pro určený štěňátkům 
  •       Papírové utěrky, čistící prostředky na podlahu

Dopředu si rozmyslete kde bude Vaše štěně spát. Jestli mu dovolíte, aby si místo pro spánek vybralo samo a vy nebudete s jeho volbou souhlasit, bude obtížné dosáhnout toho, aby šťěně v budoucnu změnilo názor. Štěňátka jsou zvědavá, a proto by mělo mít možnost sledovat rodinný život. Také by nemělo ležet v průvanu. Zajistěte mu vhodný pelíšek, samozřejmě podle velikosti pejska a jeho nejlepšího pohodlí. Budou to první dny bez smečky a dá Vám hlasitě najevo, že se mu stýská. Hlavně v noci. Nedoporučuji brát štěňátko na noc do postele, mohlo by si myslet, že je na úrovni smečky a velice těžko ho potom odnaučíte, že do postele nesmí. Záleží, ale jen na Vás, chápu, že je těžké odolat tak krásnému tvorečkovi. Na noc použijte kousek látky nebo cokoliv co jste mu dovezli z chovatelské stanice a voní to po jeho matce a sourozencích. Určitě ho to uklidní.

Pro Vás budou první dny opravdu těžké. Pokud chcete, aby štěňátko brzo pochopilo, že má dělat loužičky venku a ne doma na koberec, musíte s ním chodit hodně často ven, a to i v noci. Třeba každé 2 hodiny když to bude potřeba. Štěňě potřebuje ven po každém jídle, probuzení a po skončení hry. Pokud s ním nestihnete jít ven a stane se doma „nehoda“, tak ji pečlivě vyčistěte. Snažte se pejska hodně chválit když udělá svou potřebu venku. Venčete ho na místech, kde se nevyskytují pejsci dokud nebude mít splněna všechna očkování.

Dávejte pozor na věci, které může šťeňe zničit. Nejde jen o to, že Vám roztrhá kabely nebo udělá nepořádek, ale může si vážně poškodit zdraví. Proto vše připravte, tak aby nemělo na dosah nic co by mu mohlo uškodit. Většinou věci ničí z nudy nebo při výměně mléčných  zubů. Hodně se bude nudit až bude sám doma. Může začít okousávat nabýtek, boty, dokonce i stěny. Samotného ho můžete nechat až po sedmi dnech. Snažte se, aby si pomalu zvykal, že bude muset být doma i sám.