Zákoutí parků Pražských

0
38

Dnes jsme měli sraz až v 10:00h na zastávce Vypich. Dorazila akorát Iveta s Ashí, já s Artíkem a samozřejmě Lukáš s Niky a Ebi. Chvíli jsme čekali jestli nedorazí slečna s kříženou fenečkou, ale nikdo nešel a tak jsme se cca po 10min rozhodli pokračovat sami.

Vyrazili jsme do Ladronky, Ashí s Artíkem běhali a Nikuška s Ebuškou capkaly na vodítku a potom si taky zaběhaly, ale na rozdvojce, páč je nám jasný, že kdyby Ebuš zjistila, že je na volno, tak by zmizela… Ashanti si vyskočila na páva, o kterém jsem si původně myslela, že je to krocan, a nechala se hezky vyfotit. Cestou jsme potkali pesana a později i policajty, kteří nás varovali, že pesani mají být na vodítku, a tak jsme si Artíka a Ashí odvolali a chvíli musela jít na vodítku. Později jsme je opět pustili. Z Ladronky jsme přešli do zahrady Kinských, kde jsme objevili “ráj”:) Krásný rybníček obklopený skalkami a balvany. Chtěla jsem si cestu k vodě zkrátit a tak jsem se pěkně rozmázla po bahně:D Ashí se pěkně vykoupala, Artík napil a holky se nechali vyfotit:) Prošli jsme skrz Hladovu zeď a byli jsme v zahradě Nebozízek, kde jsme také fotili jako o život. Na stole jsme udělali fotku společnou a pokračovali dále. Přešli jsme do zahrady Lobkovické a později i do zahrady Královské. Odtud jsme zamířili rovnou k Pražskému hradu. Lidí tam bylo jako smetí a tak jsme ani nečekali na výměnu stráží a pokračovali dál. Sešli jsme po schodech a mezi domy jsme se dostali do dalšího parčíku, kde jsme potkali paní s mladým australáčkem, tak jsme se zastavili a nechali pesany očmuchat.

Došli jsme až do Stromovky a zamířili ke skočkám, bohužel bylo všude bahno, tak bylo dost nebezpečné běhat vedle a tak jsme to neriskovali. Ivetka vytáhla peška a začala se s Ashí přetahovat. Docela mě zaskočilo, že se přidal i Artuš, a tak začínám uvažovat, že mu taky jednoho pořídím:) Vedle stálo několik mladých lidí a mezi stromy natahovali “pás” po kterém se potom procházeli… mělo to několik desítek metrů a když byli uprostřed, chodili skoro po zemi, no nepřála bych jim, aby uklouzli a spadli rozkročmo na pás…

Po nějaké době jsme se rozhodli, že vyrazíme a tak jsme sbalili čajíky, peška a batohy. Vyrazili jsme směr k tram zastávce a domů.