Pražská zoo a Stromovka

0
43

 Po dlouhém týdnu opět nějaký výlet. Tentokrát v plánu byla zoo zakončená Stromovkou. V 11:00h byl sraz před hlavním vchodem do zoo. S Artíkem a Lukášem s Niky a Ebí jsme v 10:05 odjížděli z Vysočanské do Holešovic, kde jsme nasedli na bus a jeli přímo k zoo.

Začalo chumelit a tak jsme se obávali, že někdo sraz bude chtít zrušit, ale nakonec to dopadlo dobře a sešlo se nás dosti. Až na jednu slečnu s JRT, kteří dorazili později, ale už nás nenašli.Byli jsme tam první a během chvilky přišla Markéta s Brucem, pak přijela Klára s Bessinkou a nakonec jsme “opět” čekali na Ivet s Ashí 😀 Zašli jsme pro lístek, protože 4 vstupy jsme měli díky Kláře zadarmo a mohli jsme vyrazit.

Už na začátku Artuš s Brucem táhli za Ashí, která má několik dní po hárání. Jako první jsme zamířili k ledním medvědům. Niky s Ebí koukali a vypadalo to, jako když si chtějí jít hrát s medvědy dovnitř, protože byly nalepené na skle a vytrvale meďouše sledovaly. Bessinka byla v klidu u Kláry, Ashí bláznila kolem a Artuš s Brucíkem místo aby sledovali bílé chlupaté koule užívající si sníh, tak sledovali každý Ashantin pohyb. Když si Artík ale medvídka všiml, tak vyváděl jako pominutý. Od medvědů jsme zašli k vydruškám, které se rachaly ve vodě. Prošli jsme také kolem zeber, na které Artuš vrčel a Ashí by možná šla pást. Dále jsme navštívili vlky, kteří líně spali a maximálně zvedli hlavu, aby se podívali, kdo na ně zírá a štěká. Také jsme procházeli kolem opic, které nemám ráda, a tak jsme se s Artíkem vzdálili. Nejzajímavější byl ale krásný tygr. Také se na nás vybodl a nehnul se z místa, ale alespoň se převalil z boku na záda a ukázal část bříška. Dále jsme navštívili slony a o kus dál Lukáš, Ivet a Klára zašli do pavilonu kočkovitých šelem, kde udělali několik fotek a nás – mě (Verču) a Markétu nechali mrznout venku 😀 Dalšími zvířaty byli například žirafy, kterých mi bylo moc líto, protože byli zavřené uvnitř v malém prostoru, a také tučňáci.

Prošli jsme skoro celou zahradu a viděli mnoho zvířátek – o ptácích nepíši (nepamatuji si jména až na plameňáky). Na konci jsme se mrkli na tuleně a potom zmizeli ze zahrady. Někdo s krásným zážitkem a čerstvou vzpomínkou na zvěř a někdo vyčerpaný a naštvaný ze svého psa neustále táhnoucího za fenkou:D

Vzali jsme to pěšky do Stromovky a když už jsme pesany pustili, tak bylo vše mnohem lepší. Sice jsme museli od Ashí Bruce a Artuše odhánět, ale nebylo to tak unavující jako prát se s nimi na vodítku. Pesani se vyběhali a uprostřed se s námi rozloučila Markéta s Brucem, kteří šli domů pěšky a my ostatní to vzali na zastávku. Klára s Ivet a holkama Ashí a Besskou jeli spolu a já s Artíkem a Lukášem s Niky a Ebí.