Letohrádek Hvězda

0
61

 Na 17. listopadu byl dohodnutý výletek na Hvězdu. Sraz byl před vstupem do obory. Já s Artíkem jsme se ale sešli v 11:00 hodin s Jankou a Bonou před Komerční bankou na Palmovce. Čekaly jsme na tram 15 a jely až na Vypich, kde jsme se po nějaké době sešly s Ivetou a Ashanti. 

Procházely jsme se jen na loučce u vstupu. Bonka, Ashanti i Artík neměli problém najít si nějakého hafana na hraní, bylo jich dostatek a tak si ani na chvilku neodpočinuli a stále šaškovali. Ashanti s Bonou se přetahovaly o klacek (jestli se tomu tak dá říct, protože to spíše vypadalo na ulomenou mohutnou větev). 

Po nějaké době přijel Lukáš s Niky a Ebi, ti už za sebou jeden ranní výletek měli, ale nebránili se další procházce místo nudného stání na místě, a tak se vyrazilo. Zašli jsme ke Hvězdě, po schodech dolů, lesní cestičkou k rybníku, kde se hafani, převážně Ashanti, namočili a napili. Pokračovali jsme dál lesem a nakonec jsme vyšli na začátku obory. Po procházce, která trvala cca 3,5 hodinky jsme šli všichni čekat na tram 15 s plánem, že vystoupíme na Palmovce a rozloučíme se. Překvapením bylo, že nechali jet 5 psů v jednom vagonu 🙂 

Jelikož se nerozpršelo, i když to tak vypadalo po celou dobud procházky, tak jsme nevystoupili na Palmovce, ale na Libeňském mostě, kde jsme sešli po schodech, kolem zahrádek, přes most a došli do Thomayerových sadů. Kráčeli jsme k vodě, kde se opět pesani napili a celou dobu jsme šli podél Vltavy k “druhému mostu”. Abychom nešli stejnou cestou zpátky a ke všemu bahnem, tak jsme vyšli nahoru k silnici,  kde byl malý chodníček a pokračovali zpátky do sadů.

Na Palmovce jsme se rozloučili nejdřív s Jankou a Bonkou, které nasedly na tram směr Kobylisy, pak nás opustila i Iveta s Ashanti a nakonec i Lukáš s Niky a Ebi, kteří si to namířili do Vysočan pěšky (jakoby toho neměli dost 😀 ).