Letohrádek Hvězda – sraz bíglů

0
91

 Koho by napadlo, že se border kolie vydá na sraz bíglošů, že? V sobotu večer napsala Pavla od Rastyho a Besky (BEA) Lukášovi, jestli pojede na sraz bíglů. Dohodli jsme se, že můžu jet i já s Artíkem a tak byl dohodnutý sraz na neděli.
Ráno jsme šli směr Libeňský most, kde jsme nasedli na (asi) tram 1 a jeli na “Pražský hrad”, kde jsme čekali na tram 22 a vystoupili na “Obora Hvězda”. Před vchodem do obory čekalo už několik lidí s bíglošema, tak jsme se pozdravili a čekali cca 20 minut na opozdilce 🙂 Celkem bylo kolem 30 bíglů + ostatní plemena, kterých nebylo moc.

Když jsme se sešli všichni, tak se šlo dovnitř obory, dolů k vodě. Niky od Lukáše vletěla do vody, protože si nejspíš neuvědomila, že je kolem -10 až -15 °C. Jakmile z vody vylezla, nebo spíše, jakmile byla z vody vytažena, tak na ní voda začala umrzat. Procházení se trvalo přibližně 2 hodinky. Dole u vody jsme se chvilku zdrželi. Lidi z 1. Beagle výletnického klubu rozdávali perníčky ve tvaru psíka a také k nim dávali šály s bígly na obou koncích šály. Trochu mě zarazilo, ale zároveň velmi potěšilo, že i já dostala perník se šálou:)

Na konci procházky, za zdí obory, jsme se “loučili”. Čelnové 1. Beagle výletníckého klubu dostávali kalendáře a všichni, kdo se zdrželi, dostali taštičku plnou dobrůtek od K-9. Bíglí páníčci byli moc přátelští a bylo vidět, že své chlupáčky opravdu milují a dělají pro ně maximum. Těšíme se na další bíglí sraz:)