Re:zkušenosti s nepejskaři při venčení

#28507
Tobbi
Účastník

 
Tobbiho mám teprve rok a už máme taky zkušenosti s nepejkaři – bohužel. Když byl ještě štěně ( asi 4 měsíce), vrhlo se mi na něj při venčení asi 15 dětí z měteřské školky – pesan se tak lekl, že s dodnes bojí větší skupinky dětí a to se ho to snažíme celou dobu odnaučit – dodnes marně – když potkáme školu, školu, dospěláky ve větší skupině stáhne ocas a necche jít.
 Taky s maminkami a dětmi jsou občas problémy – jak už tu bylo řečeno – když si chce dítě pesana pohladit nemám problém s dovolením pokud je mu to dovoleno maminkou či tatínkem, ale takové ty maminy které už na 5metrů daleko řvou – “toho si nehlaď ten je zlej” to mě úplně vytáčí.
Náš nejlepší kámoš a parťák na procházky je 5letý am.stafbulík, mírumilovný, šťastný, spokojený a děti milující pesan, kterému můžete lést do pusy a nikdy Vám nic neudělá. Když kluky venčíme a jsou na volno udivují mě některé reakce lidí – “ježiši to je ten pes kterej kouše do lidí, ale ten druhej vedle něj toho si klidně pohladím”. Jeho se bojí ale mýho psa si hladí klidně i bez dovolení. Já to prostě nesnáším. Ikdyž mám psa vycvičenýho, nikdy nevím jak na určitýho člověka zareaguje, co se mu nebude líbit atd. Já mám z ostatních psl respekt, nikdy by mě nenapadlo pohladit si psa kterýho neznám a nemám svolení od majitele.
Jako třeba minulý týden kdy jsem byla nakoupit po cestě na procházce a Tobču jsem nechala u obchodu, přijdu s taškou s nákupem a u něj sedí holčička asi 3 roky a vesele ho krmí zmrzlinou (tobbi je naučenej že nedostává zbytky od stolu, má jen svoje granule a pamlsky!!!!)- maminka seděla vedle na lavičce, vykuřovala a vesele telefonovala – kdyby jí to moje trdlo nechtěně kouslo nebo cokoli udělalo tak za to automaticky můžu já ikdyž ona si dítě evidentně nehlídá! To mě tak vytočilo!! A maminka mi ještě řekne “jee ja jsem ji neviděla, ale to snad nevadí ne??”
Některý lidi nepochopím! 🙁