Re:Štěně a procházky

#28651
Indy
Člen

Prosím tě, neber ji před ostatními pejsky do náruče, uděláš z ní neurotika! 🙂 Psi obecně nemají rádi těsný kontakt (na rozdíl od koček a dětí). Navíc, když vezmeš psa do náruče, tak ho vlastně povýšíš nad psa, který je na zemi a ten pak může začít dorážet. Kdyby se něco dělo, tak štěně neochráníš. Když necháš štěně na zemi a došlo by na nejhorší, tak máš volné ruce na házení vodítek, mobilů a klíčů po agresorovi. 
Délka procházek – v tomhle vedru co nejkratší, večer a v noci klidně delší. Pozor na přehřátí – nos s sebou vodu a dávej mu často napít (ne moc, ale často). Vyhýbej se sluníčku. U štěňat hrozí přehřátí mnohem rychleji než u dospělého psa.
S aktivitou to nepřeháněj,  Pozor na schody – dokud pejska uneseš, tak snášet a vynášet. Já nosila do schodů asi do 4 měsíců, ze schodů do 7 měsíců (to už měl hajzlík 25 kg a už to nezvládaly moje klouby). Pár schodů seběhnout může, ale třeba 10 už je moc. Je to kvůli kloubům. Raději najdi cestu mimo schody.  Indiánka jsem naučila chodit vedle schodů po pěšince, aby si klouby namáhal co nejméně.
Mezi ostatní pejsky ho ber. Předpokládám, že na psinku už očkování má, se vzteklinou nemusíš spěchat, ta stejně v ČR není :D. 
Užijte si to! 🙂