Re:Socializace dospěleho psa

#33315
Buddy
Účastník

Ahoja 🙂 ta slečna z FB bude nejspíš má osoba, vzhledem k autorským právům na citovanou textaci.. 🙂 jméno uvádím zde i na FB tak ať se to spáruje.
Ráda Heroltice doporučím. Je však třeba zvážit co od akcí očekávate. Nejedná se o klasický výcvik alá ZKO, spíš vyšší verzi psích školiček. Standardní řadu psovodů a dril cviků poslušnosti či přípravu na zkoušky, nebo extra intenzivní trénink tam nenajdete. V areálu nejsou ani odkládací kotce, nepoužívají se stahovací obojky.. Každému vyhovuje něco jiného. 🙂
Ideální místo pro upevnění vazby na psovoda, které mnohým schází, právě pro to špatné přivolání, či nežádoucí chování pejsků. V mnohém otevírá obzory jak vnímat svého psa “jinak” a jedná se převážně o výchovu páníků. Akce nabízí možnost začlenit jakéhokoliv psa i expost socializovat pod odborným dohledem. Každý pes tam dostane šanci. Mnozí účastníci neví jak začít, jiné ze cvičáků vykázali, či se jinde necítili dobře. Výslednou nemá být pesan, který předpisově předsedá, ale pes, který se k vám radostně vrací. To je z mého pohledu ta největší deviza tohoto místa. Psisko na volno, kontakt s jinými chlupáči, učení hrou. Dle témat přednášky a návody jak začít změnu společně, konkrétně s vaším psem.
Někomu stačí jedna akce, jiní jezdí pravidelněji, či jen na letní tábory.. 🙂