Re:Resekce kyčelního kloubu

#28441
Willi (Wilda)
Účastník

tak, odpovím si sám[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]
konečně jsem se dozvěděli co teda s Derrym provedou, zatím dostal nějaké prášky a ty by mu měli zklidnit bolest a pak se uvidí.
Stalo se mu totiž to, že si zlomil asi před dvěma měsíci kloubní hlavici a ta mu špatně srostla, pravděpodobně to tlumil Alavis a tak jsme se ním normálně chodili ven, na cvičák a podobně a nebyly na něm známky bolesti ani kulhání, až po tom, co nám Alavis došel a  přestal ho brát, tak asi po týdnu začal kulhat a postupem času skoro uplně přestal došlapovat na levou nohu, tak jsme jeli k veterináři a ten nám dal prášky, že je to prý juvenilní panostitida(nemoc, která je nazývaná také jako zápal okostnice dlouhých kostí, většinou u štěnat mezi 5-12 měsíci) a asi 14 dní nám to léčil a pes nic. Až jsem zajeli za jiným vetem a ten ho konečně zrentgenoval a zjistili jsme tu zlomeninu. Pokud se mu ta bolest nezmírní a nezačne normálně chodit, tak ho čeká právě ta resekce kyčelního kloubu, jinak třeba až po 5ti letech, když se mu prostě ta bolest vrátí. Většinou je to alternativa při silné DKK nebo právě při úrazu. U něj je pravděpodobnost, že se mu špatně vyživovala kloubní hlavice a prasklo to nebo skokem, což je u něj naprosto normální, že pořád skáče jak blázen[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif[/img]no abych se dostal k věci:
Je to operace asi jedna z nejlevnějších (cca 8 tis. nám řekli, jinak totální endoprotéz asi 60 tis. jedna noha) a dokonce už to dneska dělají na 35 kilové psy a dělá se to tak, že se mu uřízne celá tak loubní hlavice a dávají tam ještě nějakou destičku a zafixují to, pak se tam pejskovi vytvoří tzv. pakloub , celé se mu to zpevní postupem času vazama a šlachama. Pak je to sice pes od psa, ale může cvičit, rekreačně i agility, takže celkem v pohodě, akorát to stojí hafo peněz a pokud by Vám šlo o chovnost, tak i když to bylo mechanicky způsobeno, tak to prý neuznají. Je to sice škoda, že tak krásný pes v 7 měsících musí na takovou operaci, ještě, když podle toho ortopeda v Hradci má nulovou DKK, ale aspoň bude snad žít plnohodnotný spokojený život[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif[/img]