Re:Re:Granule nebo BARF

#17768
elie
Účastník

Ahojky, dogs mam, tak já bych řekla, že ti hlavně přibírá s kuskusu, jáhlu a takvoých věcí, to já třeba vůbec nedávám – když je na to zvyklá a má to ráda, asi bych to trochu omezila, třeba 3 x týdně jako takové vylepšení, a bacha ať nedáváš moc vápníků, pokud dáváš kolagen nebo něco jiného, je to dle mě dostačující, protože nějaký vápník je v zelenině a ovoci, kterou dáváš, a zařadila bych i více kostí do jejich jídelníčku, podle mě krmíš hodně čistým mase, zkus koupit kuřecí srdíčka a játru namíchat půl na půl a k tomu zeleninu a třeba jogurt nebo bez, po tom se ti utlučou, zkus koupit pangamin s mikloflorou, je to dobré na zažívání a musím říci, že se kluci zbavili i klištat. Nebo ho můžeš koupit s minerálními látkami a stopovými prvky, což pes také potřebuje.
Jinak znám lidi, co krmí štěňata BARFem, zkus se podívat na stránky [url=http://www.spice.estranky.cz/]www.spice.estranky.cz[/url] nebo tak nějak, níže je hozený odkaz, dozvíš se tma spoustů skvělých věcíh a určitě i Spice poradí.
[hr]
[dogs-mam 27-08-2009 08:22]:
ahojky všem, ráda bych znala Váš názor na baštu pro mou pesanu…předem předesílám, že uznávám oba způsoby krmení, /pokud se tedy nejedná o granule typu 10kg za 120,-….., které snad ani nemají název…. /….moje fenka vyrostla na granulích / HILLS, NUTRO CHOICE , FIRST MATE/….prospívala dobře a v podstatě jsem si neměla nač stěžovat….minulý rok z- kraje léta si moje princezna poranila packu a měla doporučený klid bez většího pohybu a já začala řešit jak ji udržet na váze /nutno podotknout, že mi přibírá i ze vzduchu /…abych to zkrátila-naše veta mě poradila at zkusím klasické krmení , nejdříve jsem měla strach , zda fenka dostane vše co potřebuje , ale šla jsem do toho a můžu s čistým svědomím říct, že to té mojí holce jen a jen prospělo…..má mnohem více energie , jalová hmota je fuč , nehledě na to, že pozorovat jak baští, je lepší než sebelepší film v TV… ….dnes vypadá její jídelníček následovně-denně cca 1kg syrového masa/hovězí svalovina, hov. srdce, jehněčí a kuřecí ořezy…sem tam kousek hov. jater/ + 1/3 přílohy-/nejčastěji ovesné vločky, rýže, jáhly, pohanka, kuskus/ + zelenina a ovoce co dům dal, občas vejce, tvaroh nebo med….do každé bašty přidávám hrst bylinek/ v zimě sušených -kopřiva, jitrocel,kontryhel apod./ + vločky z mořských řas na srst…..na klouby preventivně alavis / střídám s colafitem,což je čistý kolagen / + minerální přípravky s vápníkem / při krmení klasikou je to doporučováno aby se předešlo deficitu vápníku/….při výcviku používám jako pamlsky sušené hov. vnitřnosti-/srdce, plíce, játra/…ty moje pesa zbožnuje…..no a samo, že má stále k dispozici nějakou tu buvolí kostičku, hov ucho ap….taky dostává často kozí mléko / mimo sezonu sušené /, které má hrozně ráda a nečiní ji žádné zažívací problémy…..no snad jsem na nic nezapoměla…… , nicméně nyní mám štěndo a opět začínáme na kvalitních granulích / nyní nová řada ACANY /…+ml. výrobky a sem tam vař. kuř. masko/a na výše uvedenou stravu přejdeme až po ukončení vývoje…..přeci jen jsem jen obyčejný ,,blázen,, do psů a né odborník na jejich výživu…..