Re:pes lovec

#27273
Indy
Člen

No, já o tom házení míčků (jako podpora lovu a vybuzení k činnosti) už slyšela před tím. A souhlasím s tím. Pro pejska to není zas až taková zábava, jak to vypadá. Je to pro něj reflex – vidí letět míček, tak ho popadne a přinese, ty ho vezmeš a hodíš a pejskovi nezbude nic jiného, než pro něj zas doběhnout. A i když vrtí ocáskem a vypadá to, že to má rád, může to být jen o tom, že má rád kontakt s tebou… a přitom by si raději hrál jinak.
Indiánek vůbec neaportuje. Učili nás to na prvním cvičáku a učili nás to špatně, takže jsem mu to znechutila. Byla jsem z toho nešťastná, ale teď jsem ráda. Místo honění se po míčku si Indiánek hraje s ostatními pejsky, nebo si někde něco čuchá. A neloví.
Totéž je s přetahováním – je to fajn tak jednou týdně, ale když by toho bylo moc, zas jen podporuješ přirozený kořistnický reflex.
Místo aportování a přetahování si s Indiánkem radši hraju “intelektuální” hry – skořápky, hlavolamy, učím nové kousky. A Indiánek se tím hodně zklidnil.
Uvidíme… třeba budu časem moudřejší – hodně uvažuju o tom, že bych si u Turid udělala kurz instruktora :))) Musím to propočítat, jestli na to finančně budu stačit. Dám vědět.