Re:Obojky stahovací, elektrické, ostnáče, proti štěkání… PRO a PROTI

#35463
Dick
Účastník

My jsme našemu ohaři pořídili EO a to před 14 dni. Dlouho se mi nechtělo a stále nejsem jeho 100% příznivec, ale když jsem viděla, co to s Dickem udělalo, tak vám řeknu, že si ho nemůžu vynachválit!
Hodně dlouho jsem si pročítala všemožné diskuze a názory a měla jsem z toho fakt strach. Přítel na mě tlačil, ale já chtěla nejdříve mít pocit, že jsem pro správný výcvik udělala maximum. Dick má hodně silné lovecké pudy a myslím, že bylo jen otázkou času, kdy se vrátí se zajícem v hubě. Se stopovačkou jsme chodili několik měsíců, ale změna žádná či naprosto minimální. Ano, mohli jsme cvičit dále, ale to bychom nesměli mít špatné zkušenosti s myslivcem. Myslím, že každému se i se stopovačkou stalo, že jim pes vzal dráhu. A když vám ji vezme zrovna v momentě, kdy se na poli vyskytuje také myslivec s flintou přes rameno, téměř na vás volá policajty a vyhrožuje, že příště to bude řešit jinak, tak mi věřte, že v tu chvíli, už vám není zrovna do zpěvu. 
EO jsme tedy nakonec pořídili a to kvůli té zvěři.  Používáme ho tedy necelý týden a v 90% procentech stačí Dickovi dát pouze zvukový signál (a to včetně přítomnosti zajíce). Když dostal “ránu” tak pouze, když pelášil za zvěří, rozhodně to nepoužíváme a ani nebudeme používat v momentě, kdy si špatně sedne, nechce si lehnout apod., jak to dělají jiní. My ho potřebujeme zastavit, když žene zvěř a to se nám nyní 100% daří.
Ano, ne každý může mít tyto zkušenosti, kdy pes okamžitě reaguje a běží k páníčkovi, ne každý bude mít stejný názor na EO, ale pro nás to byla správná volba. Potvrzuje mi to i chování psa, který je na procházkách totálně nadšený, protože má volnost, může si běhat, kde chce a já mám zase jistotu, že když ho budu chtít přivolat, tak ho přivolám.
Určitě se zde rozohní spousty lidí, ale já si v našem případě za rozhodnutím stojím.