Re:Kdyz se rvou pejsci – co delat? – Piste sve postrehy

#30572

Dámy, né, že bych se vám do toho chtěla míchat, ale já taky nenechávám cizí na volno běhající psy běhat k mé starší feně, kterou vodím na vodítku, neb nechci, aby toho psa čapla – a je jedno s jakým úmyslem pejsek příjde. VŽDY prvně volám a prosím, aby si své psy volali, pokud nejsou schopní, nebo ochotní, tak jednám. Pořád lepší nakopnutý pes, než orvaný pes a potom zprávy “bojový pes pokousal (psa)” (lidi milujeme, pejsky ne-e)…
Pokud jdu s “děckama” jakože 2letou pohodářkou a nebo půl ročním juniorem, tak to neřeším, ale i tak vždy, když je člověk ochotný a volá si svého psa, když vidí, že já mám své na vodítku, tak mu poděkuji a pokud není majitel proti, tak je nechám, ať se očuchají, nebo je pustíme, ať si hrajou. To samé je, když já mám psy na volno – vidím psa, volám je a teprve po dohodě s majitelem buď pouštím a nebo jdeme dál. 
Musím říci, že v žádné z výše uvedených situací se nestresuji a jednám klidně – pokud nejsem zrovna ve špatném psychickém rozpoložení a konflikt se neopakuje stále dokola (viz. s těmi pololabradory, skončilo to nakonec tak, že se odstěhovali a od té doby se mi fena ani jednou neservala).