Re:Kdyz se rvou pejsci – co delat? – Piste sve postrehy

#30617
Bellinka
Člen

abysme se zase dostali k tématu Když se rvou pejsci – co dělat? – dnes ráno ještě před cvičákem jsem šla vyběhat Bellu s ostatními pejsky. Byla tam už i paní s krásnou 11měsíční fenečkou Akita inu. Už když se holky k sobě přiblížily, bylo vidět, že to asi mezi nima úplně v pohodě nebude [img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img] Jinak ta fenečka si hraje, je mazlivá a jak paní říkala, prostě neměla svůj den, bohužel pro nás. Když si hrála kousíček od nás s ČV, tak Bella začala vrčet, protože nechtěla, aby se dostala ke mě a pak už to šlo dosti rychle. Na ČV děvčata zapomněly a pustily se do sebe. A teď honem vzpomínat, co dělat? Z hlavy se mi vykouřilo úplně vše, co jsem zde četla. Naštěstí za nějakou chvilku se nám je podařilo od sebe odtrhnout, ale i tak to skončilo tak, že má Bella na čumáčku a na pysku 2 dirky od té fenečky.
Ale nejzajímavější bylo, že jsme cvičily v jedné skupině, a to už holky byly zase v pohodě.
Tak vás moc prosím, co tedy dělat? protože každá máte trochu jiný názor. Naštěstí psa nemám tak úplně rvavého, ale jak tu píše někdo, když vidím cizího psa, tak nejdřív zavolám k sobě a připínám na vodítko a pak když se ujistím, že si nejdou “po krku”, tak pouštím.
Sama se snažím, aby ze mě necítila strach, když jdeme kolem nějakého třeba většího psa, nebo když vím, že ten pes se rve a vyjíždí na každého. A už se mi to i daří. Ale bohužel se mi taktéž jednou stalo, když jsem Bellu nechala puštěnou a páníčkové si psa dali na vodítko a měli stažené zadky všichni a Bella jak to z nich vycítila, tak se do pejska pustila[img]plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif[/img] a odvolat ji šlo docela těžko.
Proto se snažím tomuto předcházet, pokud vidím, že pejska známe a kamarádíme se, tak nechávám na volno, pokud neznám, volám k sobě a připínám na vodítko. Po vzájemné dohodě pak kdyžtak pejsky pouštíme, ale jinak ne.