Re:Jake plemena psu jsou nejvhodnejši pro agility ?

#29388
emilemil
Účastník

Dle mého názoru agility může dělat jakýkoliv psík v jakémkoli věku, ale podmínkou je, že to psíka i páníčka baví. Samozřejmě, že když začnu běhat agility s devítiletým psem, tak už bych směřovala výšku překážek směrem dolů a běhala s ním ve veteránech. Neměly by se skákat překážky dřív, než psík bude mít vyřešené klouby. A většinou se začíná aktivně skákat až kolem roku i déle. Naše Joy (malý knírač) má šest měsíců a běháme s ní tunel a skočky jen položené na zemi. Teď chceme začít i slalom.
Co se týká stop, nejsem zas až takový borec, ale chci ti poradit. Dříve jsme stopy dělali tak, že jsme co krok prošlápli špičku do ní dali pamlsek. Takhle jsme našlápli celou stopu. Na dalších a dalších stopách jsme dávali   pamlsky po více a více krocích. S Joy jsem začala metodou pachových čtverců. Asi od čtyř měsíců jsem chodila na stopu, kdy jsem vyšlapala čtverec a ten jsem zapamlskovala. Tato metodika vychází v letošních psích sportech. Teď už dělám stopu jak mě napadne. Obloučky i lomy a Joy s tím nemá problémy. Myslím, že ani neví , že odbočila. Má čumák u země a jede. Dokonce náš kolega za cvičáku začal pachový čtverec praktikovat u feny,  která má ZVV1, IPO1 a  FPr1, FPr2, FPr3. Tvrdí, že se mu fenečka začala lépe soustředit a je na stopě klidnější. Není už takový drak, který stopu odběhl.
Hodně zdaru a hlavně trpělivosti. A napiš jak pokračujete. Jestli budeš potřebovat, tak ti ofotím stránky s metodikou a pošlu mailem.
PS:Už bohužel psího nebe se dívá havaward jménem Rey. Kdo ho znal ví, že to byl agiliťák tělěm i duší.