Re:Jake krmivo pro pejska?

#29948
Michelle
Účastník

K.laara. přesně tak 🙂 Purina a další giga výrobci vyrábí krmení jen pro to aby za průměrné krmení dostali co nejvíce.Ono opravdu stačí si přečíst obal a juknout se na složení. Já taky ještě před 2 lety krmila,Royalem,Hillsem atd,pač mi to přišlo to nejlepší co mohu dát,pak jsem začali dávat calibru..ale je tam na mne moc kukuřice a jak je na krmení napsano vedlejší produkty živoš. původů dávám ruce pryč. Brit care s emi líbí,vyzkoušeli jsem recepturu pro aktivní psy,pes měl krásné hovínko,což u útulkového psa který žral před tím bůh ví co a v utulku granule typu brasa a tesco,občas namíchaná calibra no humus a po brit care měla poprvé o půl roce tuhé :-).jediný co vytýkám je že jsou tam ty vedljší produkty živoč, původu (oni to mají nazvané myslím jehněčího původu),a neni to v potravinářské kvalitě…to jediné,jinak je určitě krmivo daleko lepší než ty mediálně masírované značky.Ale znáš krmení Profilum? je to také české,my měli asi půl kilovej vzorej z výstavy a dost mě nadchlo 🙂 a píšou že to je z masa určené por lidi takže také potravinářksá čistota.Grancel jsou mastné,celkově na mě udělao dojem,ale z půl kilového vzorku jsem stolici,srst atd rozpoznat nemohla.
First mate nekrmím,také na ně zatím nemám,ale kamrádky jim krmí a zatím jsou spokojeni. Já krmím asi rok OMNI pro a psy mi zatím vypadjí nejlépe jak kdy vypadaly.Stolice malá a tuhá,bez téměř žádného zápachu,srst nejlepší co kdy byla a to nepřidávám žádný olej lososvý nebo tak.Drápy jsou extrémně tvrdé, má seniorka BX dogy si užívá krásného stáří a prospívá zatím báječně. Druhá fenka pointra (z útulku) má super hovínko,srst jak z alabastru, říkám zatím je to to nejelpší čím se doposud krmila.
Také nebarfuji,bojím se úplně stejně jak ty,že nedokážu vyvážit poměry omega 3 a 6, vitamíny,minerály,provitamíny a jiné…zatím mě nikdo nepřesvědčil nějakým osvědčením jídelníčkem na tolik abych to zkusila,a hlavně jsme stále na tréninku,za výstavých,nebo dogterkách že je to pro mne nepraktické.
Jo a ty granule pro štěnátka  juniroy velkých plemen…to je taky otázka,vím že bych orijenem štěne dogy nekrmila,ania si pointra,ale dospěláka v pohodě (zaměstnaného). Kamrádka krmila proplanem donedávna svého kokra a možná i tím ji trošku přerostl,ale přidávala alavis takže by měl být snad OK.Máš zkušenosti s nějakým krmivem pro štenata  velkých a obřích plemen?