Re:Jake krmivo pro pejska?

#28914
Indy
Člen

Kup si raději colafit – je levnější a je to 99% želatina. V Alavisu je pár dalších přísad, ale pokud máš pejska v pohodě, kterého klouby nebolí, jen chceš zlepšit hybnost, stačí colafit. A kup buď lidskej nebo koňskej (pokud se dělá), ten psí je dražší.
My to s Indiánkem užíváme vždy 2 x ročně – září a únor/březen, vždy měsíční kůra. Nasadím to, když mě začnou bolet kolena. A nebo pár dnů před něčím náročným na klouby (dlouhý a náročný trek, před prvními lekcemi agility apod.). Bereme oba 1 kostičku denně.
Můžeš mu to zkusit dát z ruky – jsou to malé tak 0,3 x 0,3 cm kostičky, měkké a lehounké. Indiánek to slupne jak malinu. Kdyby s tím tvůj pejsek měl problém, tak to můžeš zamíchat do granulí, ale obvykle to pejsci mají rádi. Je to bez chutí, bez vůně. A pozor – je to hrozně lehké, takže ti bude připadat, že jsi koupila prázdnou piksičku 🙂 
 
Brit Care a Brit – Brit je původní receptura, BritCare je nová a je lepší! Ještě je možná lepší Calibra… ale kdo ví. Vyrábí to ve stejné fabrice, takže stejné suroviny, velmi podobný postup.
 
Až vybereš krmivo, tak nejdřív dej prckovi ochutnat, ale asi to bude žrát, i kdyby to byl Hills (ten je velmi špatný! ale pejskům moc chutná). Pak pomalu přejděte na nové krmivo: tj. 1. týden (nebo 4 dny…) dáváš 2/3 starého a 1/3 nového, pak 1/2 ku 1/2 a pak namícháš 1/3 starého a 2/3 nového… nakonec budeš krmit novým krmivem. To je kvůli tomu, že pejsci si musí vytvořit novou mikroflóru ve střevech a to jim pár dnů trvá. Pokud bude mít po novém krmení nehezká hovínka, je lepší najít jinou značku.
A jak má vypadat správné hovínko? Musí být PEVNÉ (tj, nesmí to z něj téct, když hovínko sbíráš do igelitového sáčku, mělo by mít konzistenci asi jako dobře rozpracovaná modelína a mělo by jít z toho i něco vytvarovat). NESMÍ ŠPINIT – když na hovínko sáhneš, nemělo by ti na prstu zanechat špínu (je to jako u lidských – když se utíráš a máš relativně čistý toaletní papír, je to spávně). Mělo by mít ODPOVÍDAJÍCÍ OBJEM – tj. zhruba tolik, kolik toho pejsek snědl (když rozmočíš denní nebo půldenní – podle toho, kolikrát krmíš – a vymačkáš z toho naprosto všechnu vodu, tak o něco méně by mělo mít hovínko).  Mělo by mít také ODPOVÍDAJÍCÍ BARVU – tj. zhruba to, jak vypadají rozmočené a vymačkané granule. A pozor – důležitý je taky zápach – neměl by se měnit a být pořád stejný! Hovínko svého pejska byste měli najít mězi 20 jinými na první pohled a počuch 🙂
Neuděláme tu nějakou fotosbírku krásných a zdravých hovínek? Nebo rovnou soutěž? Poznej hovínko svého pejska? :DD