Re:Granule nebo BARF

#17217
LuEn
Člen

BARF není o vaření, tam je vše syrové. Začínáme s ním, máme za sebou teprv pár dní. Mám malého psa – 10kg, takže to jde. Nakoupím čerstvé, navážím, napytlíčkuju a hodím do mrazáku. Večer přehodím pytlíček se snídaní do lednice, aby se rozmrazil, ráno šoupnu na misku a je po snídani. Ráno naopak vytáhnu pytlíček s večeří do lednice a večer přidávám ještě zeleninu.
 Já se taky nerada omezuju, pro sebe si uvařím málo kdy, ale tohle mě chytlo, baví mě to a to je asi hlavní důvod, proč jsem se to rozhodla zkusit. Neumím si představit, že bych tímto krmila, aniž bych se o to nezajímala. Je to teď pár posledních dnů moje hobby 🙂 Ale kdo ví, třeba se vrátíme ke granulím, určitě jsou pohodlnější.
 Jinak, s těmi tasemnicemi a salmonelou, jak tu někdo psal. Taky jsem se toho bála a proto jsem nikdy předtím hafovi nedala ani kousek syrového masa. Ale teď už vím, že zažívací trakt je tak krátký, že se v něm žádné “breberky” nestihnou usadit a prostředí žaludečních šťáv je tak kyselé a agresivní, že nemají šanci přežít. To se týká zdravého psa na BARFu.